İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Akrep Sokması Belirtileri Nelerdir?

Akrepler zehirli ve son derece tehlikeli canlılardır. Akreplerden korunmak sağlığımız açısından çok önemlidir. Akrep sokması ile zehirlenme neticesinde ölümler meydana gelebiliyor. Hayati tehlikeyi barındıran bu canlılardan kurtulmanın tek yolu ilaçlamadır. Böcek ilaçlama hizmeti ile akrep tehlikesinden kurtulmak mümkün olabilir. Ancak akrep soktuğu takdirde akrep sokması belirtileri nelerdir bunları bilmek ilk müdahale açısından önemlidir.

Akrep Sokması Belirtileri Nelerdir?

Akrep Sokması Belirtileri Nelerdir
Akrep Sokması Belirtileri Nelerdir

Akrep sokması sonucu vücutta oluşan semptomlar akrebin türüne bağlı olarak zehir etkisine ve ısırılan kişinin vücut direncine göre farklı reaksiyonlar oluşturabilir. Özellikle kalp ve solunum rahatsızlığı olan kişiler akrep sokmalarından daha çok etkilenmektedirler.  Akrebin iğnesi eğer yumuşak bölgeye denk gelmiş ise ağrı ve acı daha yüksek olur.  Isırılan yer kemikli yere denk geldiğinde yumuşak dokuya daha az tesir edecektir. Akrebin ısırdığı yerde kızarıklık ve şişlik oluşabilir ve ısırılan bölgenin etrafında karıncalanma, yoğun uyuşma, giderek yanma ve acıya dönüşebilir. Akrep sokması durumunda giderek artan belirtiler; terleme, üşüme, eklem ve kas ağrıları, kas seğirmesi, şiddetli baş ve boyun ağrısı, bulantı, kusma, hızlı nefes alıp verme, yüksek tansiyon, solunum güçlüğü gibi ciddi sağlık sorunlarına hatta ölümlere bile neden olabilmektedir.

Akrep sokması belirtileri nelerdir dendiğinde yukarıdaki gibi bir takım semptomları sıralayabiliriz. Ancak akrep tehlikesinden kurtulmanın tek yolu önceden önlem almaktır. Bu da böcek ilaçlama hizmeti sayesinde olmaktadır. İzmir gibi turistik ve sahili olan şehirlerde akrep tehlikesi çok daha fazla olmaktadır. İzmir İlaçlama Şirketi akrep tehlikesine karşı sizleri en etkili ilaçlarla koruyor. Tatile gelen yerli yabancı turistler, konaklama olarak sizin otel, motel veya apartınızı tercih edebilir. Onların güvenliğini sağlamak ve iyi bir izlenim yaratmak açısından böcek ilaçlama hizmetini sizlere sunuyor. Akrep gibi haşerelerin henüz ortamda gözükmeden önlemi alınarak uzaklaştırılması sizin ya da işletmenizin geleceği açısından da önemlidir. Tedbirli davranarak prestij kaybetmemiş olacak ve hijyenik ortamınızla İzmir’de farkınızı belli edeceksiniz. İzmir İlaçlama Şirketi ile haşeresiz sağlıklı bir ortam elde edersiniz.

[info]Akrep İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?[/info]

[info]Akrepler Nerelerde Yaşar?[/info]

[info]Akrep Sokması Durumunda Yapılması Gerekenler Nelerdir?[/info]

[info]Akrep Sokması Belirtileri Nelerdir?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir