İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79
bit-kac-gunde-yumurtlar

Bit Kaç Günde Yumurtlar?

Bulaşıcı özelliği ile bilinen bitler evlere kolaylıkla girebilirler. Bit haşeresi önlem alınmadığı takdirde önemli sağlık sorunlarına neden olabilirler. Bu sebeple bit tehlikesine karşı mutlaka ilaçlama yapılmalıdır. Ancak ilaçlamayı alanında uzman kişilerin yapması faydalı olacaktır. Bitlerin özelliklerinden birisi de yumurtlamalarıdır. Peki, bit kaç günde yumurtlar şimdi bunu cevaplayalım.

Bit Kaç Günde Yumurtlar?

Bit Kaç Günde Yumurtlar?
Bit Kaç Günde Yumurtlar?

Tüm dünya ülkelerinde olduğu bizde de bit problemi önemli sağlık sorunlarını ortaya çıkarabiliyor. Bitler kapıdan, pencereden, dışarıdan getirilen eşyalarla ya da evcil hayvanlar sayesinde evlere ya da iş yerlerine rahatlıkla girebiliyorlar. Kan ile beslendiklerinden insan ya da hayvana yapışarak kanını emmekte ve çeşitli hastalıkları da yine bu insan ya da hayvan bünyelerine aktarmaktadır. Bit kaç günde yumurtlar diye sorduğumuzda aslında bu sorun bitin yayılma durumuna dair bilgilenmedir. Bitin ne kadar kaç günde yumurtlayacağı yayılım oranını da ortaya çıkaracaktır. Bitlere karşı gerekli tedbirler alınmaz ise pek çok hastalık da bulaşacaktır. Bitin neden olduğu hastalıklar arasında Veba, Verem, dizanteri, humma, cüzzam, kolera, gıda zehirlenmeleri ve cilt hastalıkları bulunmaktadır.

Bitler yumurtlama ile çoğalırlar. Yumurtadan çıkan yavru bitler yaklaşık 2–3 hafta içerisinde ergin hale gelirler. Erişkin bir bitin ömrü yaklaşık 1 aydır. Bu süre içerisinde dişi bit çiftleşme sonrasında her gün ortalama 3 ila 5 yumurta bırakabilir. Bu da bitlerin nasıl yumurtladığını göstermektedir. Bit kaç günde yumurtlar sorusunun yanıtı olmaktadır.

Bit kaç günde yumurtlar sorusunun yanında bitlerden kurtulmak için ne yapmak gerekir sorusu da sorulmalıdır. Bir, pire gibi haşerelerden kurtulmak için mutlaka alanında uzman bir böcek ilaçlama firması ile anlaşmak gerekir. İlaçlama detaylı bir şekilde yapılmalı ve ilaçlama yapılacak alanın köşe bucak demeden titiz bir şekilde ilaçlanması gerekmektedir. Bit gibi tehlikeli haşerelerden kurtulmanın tek ve gerçek yolu yapılacak olan doğru ilaçlamadan geçmektedir. Eğer bit problemi yaşıyor iseniz firmamızı arayabilir, aklınıza takılan soruları sorabilir ve ilaçlama hizmetinden 7 gün 24 saat boyunca yararlanabilirsiniz.

[info]Bit nasıl bulaşır?[/info]

[info]Bit kaç günde yumurtlar?[/info]

[info]Bit ne kadar yumurtlar?[/info]

[info]Bit nasıl temizlenir?[/info]

[info]Bit yumurtası nasıl temizlenir?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir