İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79
bit-nasil-bulasir

Bit Nasıl Bulaşır?

Bulaşıcı nitelikteki bitler büyük sorunlar açabilmektedirler. Pek çok şekilde bulaşabilen bitler eğer bünyeden zamanında temizlenmezler ise çok daha sıkıntılı hastalıklara kapı açabilmektedirler. Bitler de pireler gibi ufaktırlar ve birebir mücadele etmek çok zordur. Bit nasıl bulaşır diye sorduğumuzda ise karşımıza pek çok bulaşma şekli çıkmaktadır.

Bit Nasıl Bulaşır?

Bit Nasıl Bulaşır?
Bit Nasıl Bulaşır?

Baş biti son derece bulaşıcıdır. Yakın temas, şapka, saç fırçası gibi kişisel eşyaların paylaşım riski daha fazladır. Kişisel hijyenin baş biti bulaşması ile ilgisi yoktur. Bit nasıl bulaşır derken illa kişisel hijyene odaklanmamak gerek. Temizliğe dikkat eden kişilere de bulaşabilir. Genellikle 3-11 yaş arası çocukların toplu olarak bulunduğu okul, sınıf, kreş gibi eğitim alanlarında yaşanan bir sorundur. Bu yerlerde kişilerin eşyalarının konulduğu dolap veya portmanto gibi yerlerde eşyalar yolu ile de bit bulaşabilir. Kuaför salonlarında kullanılan saç fırçası, tarak, havlu, önlük gibi yeterli hijyen sağlanmamış malzemeler yolu ile de bit bulaşma riski oluşabilir. Bit bulunduğu yerlerde eşyalar üzerine yumurta bırakmış olabilir. Bit görülen ortamda eşyaların ilaçlanması ve yıkanması gerekir.

Bit gibi haşereler bulaştıklarında kişinin sağlığını tehdit etmekle beraber sosyal yaşamı da kötü bir şekilde etkilerler. Çünkü bitin bulaştığı kişi diğerlerine de bulaştırma tehlikesi ile sürekli bir kaçış halinde olacaktır. Bu da onun dışarıdaki hayatına olumsuz yansıdığı gibi psikolojisini de bozacaktır. Bit nasıl bulaşır sorusunun cevabını verdiğimizde bitten nasıl kurtuluruz sorusunu da sormalıyız. Bitten kurtulmak için kişisel çabalar pek fayda sağlamayacaktır ya da kalıcı olmayacaktır. Bit derdinden kurtulmak için mutlaka alanında uzman bir böcek ilaçlama firmasına başvurmak gerekecektir.

Bitin getirdiği hastalıklar arasında; Humma, verem, veba, kolera, cilt hastalıkları, kolera, cüzzam ve alerjik reaksiyonlar vardır. Görüldüğü üzere bit son derece tehlikeli hastalıklara kapı açmaktadır. O nedenle bit ile mücadelede mutlaka deneyimli bir böcek ilaçlama firması aranmalıdır. Bit ve diğer haşerelerden kurtulmak için deneyimli kadromuza başvurabilir ve böcek ilaçlama hizmetinden 7 gün 24 saat faydalanabilirsiniz.

 

[info]Bit nasıl bulaşır?[/info]

[info]Bit kaç günde yumurtlar?[/info]

[info]Bit ne kadar yumurtlar?[/info]

[info]Bit nasıl temizlenir?[/info]

[info]Bit yumurtası nasıl temizlenir?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir