İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79
bit-nasil-temizlenir

Bit Nasıl Temizlenir?

Bitlenme, hem bir sağlık hem de sosyal sorundur. Sağlığımızı etkilediği gibi sosyal yaşantımızı da negatif etkiler. Bu nedenle kan emici grubunda olan bitlerin acilen temizlenmesi gerekir. Yaşam alanlarına kolayca girebilen bitleri böcek ilaçlama hizmetleri ile kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Bit nasıl temizlenir sorusunu sorduğumuzda ise bazı önlemler ortaya çıkmaktadır.

Bit Nasıl Temizlenir?

Bit Nasıl Temizlenir?
Bit Nasıl Temizlenir?

Bulaşıcı ve kan emici olan bitler evcil hayvanlar var ise eve rahatlıkla girerler. Ayrıca açık kapılardan, pencereden, kapı altlarındaki boşluklardan da kolaylıkla girebilmektedirler. Bit bulaştığı takdirde ciddi sağlık riskleri ortaya çıkar. Sağlığı tehdit eden pek çok hastalığı da bulaştırmış olurlar. Bitler sadece sağlık olarak değil sosyal olarak da kişinin psikolojisini etkileyen canlılardır. Kişinin tedirgin olmasını ve sosyal yaşamdan uzaklaşmasına neden olurlar. Bit nasıl temizlenir diye sorarsak Bit, genel manada böcek ilaçlama ile tam olarak ortadan kaldırılabilir. Ancak bit temizlemek için bazı pratik yollar vardır. Bunlar uygulanarak bitleri temizlemek mümkün olabilir. Yine de bit tehlikesine karşı mutlaka ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Çünkü bitler yumurtalarını bıraktıkları takdirde daha da çoğalıp büyük sorunlar oluştururlar. İzmir İlaçlama uzman ekibi ile bit problemi tamamen ortadan kalkar.

Bitlenme sorunu olan kişinin saç dipleri, kulak arkası ve ense bölgesi iyice kontrol edilmelidir. Bitten kurtulmak için eczanelerde çeşitli bit ilaçları, özel losyonlar, bit şampuanları ve bit tarakları gibi özel ürünler bulunmaktadır.  Kaşıntı sonucu deride oluşan yanma ve alerjik reaksiyonlara karşın doktor tarafından tavsiye edilen ilaçlar talimatlar doğrultusunda uygulanmalıdır. Bit görülen ortam ve özel eşyalarda bulaşma riski taşıdığından iyice yıkanmalı ve dezenfekte edilmeli. Bit nasıl temizlenir denildiğinde akla ilk gelen önlemler bunlardır.

Ortamda bulaşma riski taşıyan eşyalar, dolap içleri, havlu, çarşaf, yastık kılıfı, giysi, şapka gibi eşyalar da özel ilaçlarla ilaçlanmalı. Kişisel olarak bitten arınma işlemi sonrasında tekrar bulaşma riskini ortadan kaldırmak için de insanların sürekli bulunduğu bitlenme sorunu yaşanan ortamların da ilaçlama firmaları tarafından ilaçlanması gerekmektedir. İlaçlama yapılacak alan, İzmir ilaçlama ekibimiz tarafından titizlikle ilaçlandıktan sonra yumurtadan çıkacak olanlar için tekrardan uygulama yapılır.

[info]Bit nasıl bulaşır?[/info]

[info]Bit kaç günde yumurtlar?[/info]

[info]Bit ne kadar yumurtlar?[/info]

[info]Bit nasıl temizlenir?[/info]

[info]Bit yumurtası nasıl temizlenir?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir