İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79
bit-nasil-bulasir

Bit Ne Kadar Yumurtlar?

Bit problemi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlığı tehdit eden durumlardan birisidir. Kan emici olan bitler hayvan veya insan kanı ile beslenirler. Pek çok ciddi hastalığı bulaştırma kapasitesinde olan bitlerin mutlaka böcek ilaçlama yöntemi ile ortadan kaldırılması gerekir. Bitin pek çok özelliği vardır. Bit ne kadar yumurtlar diye sorulduğunda konunun biraz daha açılması gerekmektedir.

Bit Ne Kadar Yumurtlar?

Bit Ne Kadar Yumurtlar?
Bit Ne Kadar Yumurtlar?

Bitler, tıpkı pireler gibi kan emerek hayatta kalırlar. Hayvan veya insana bulaşabilen bitler hızla çoğalabilirler. Yumurta bırakma şeklinde çoğalan bitler çok ufak olduklarından farkedilemeyebilirler. Diğer tüm haşerelerde olduğu gibi bitler için de en kesin yöntem ilaçlamadır. Böcek ilaçlama ile bit sorunundan tamamen kurtulmak mümkündür. İzmir İlaçlama uzman ekipleri bit konusunda kesin çözüm sunmaktadırlar.

Sağlık açısından büyük sorunlar oluşturan bitlerin sosyal hayata da yansımaları çok kötüdür. İnsanı ortamdan uzaklaştırmaya teşvik ederek psikolojiyi bozmaktadırlar. Bitlerin pek çok özelliği bulunmaktadır. Bunlardan birisi de yumurta bırakma özelliğidir. Bit ne kadar yumurtlar diye sorarsak, erişkin bir bit günde ortalama 3 ila 5 yumurta bırakabilir. Bit yumurtasını saç telinin deriye 3-5 mm yakın yerine yapışkan bir sıvı salgılayarak sabitler. Her yumurta oval şekilde ve yaklaşık uzunluğu 0,08 mm’dir. Yumurtalar yaklaşık 9-10 gün içerisinde açılır. Bit yavruları yumurtadan çıktıktan sonra, sirke denilen yumurta içi boş olarak saç gövdesinde bağlı kalır. Bit ne kadar yumurtlar sorusunun cevabı bu şekildedir.

Bitler açık kapı ve pencerelerden, evcil hayvan vasıtası ile ya da dışarıdan getirilen bir eşyanın üzerinde evlere girebilir ve anında bulaşabilir. Bitlerin bulaştırdığı ciddi hastalıklar vardır. Bunlar; Veba, verem, dizanteri, humma, cilt hastalıkları, cüzzam, kolera ve gıda zehirlenmeleri olarak sıralanabilir. Bitlere karşı kullanılabilecek ilaçlama yöntemleri arasında kokulu, kokusuz ve jel ilaçlama yöntemleri vardır. Bit probleminin yanı sıra ilaçlama ile birlikte diğer bulaşması muhtemel haşere riskleri de ortadan kaldırılmış olur. Hemen arayın siz de bit tehlikesinden kalıcı olarak kurtulun, sağlığınızı koruyun.

[info]Bit nasıl bulaşır?[/info]

[info]Bit kaç günde yumurtlar?[/info]

[info]Bit ne kadar yumurtlar?[/info]

[info]Bit nasıl temizlenir?[/info]

[info]Bit yumurtası nasıl temizlenir?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir