İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79
bit-nasil-temizlenir

Bit Yumurtası Nasıl Temizlenir?

Halk arasındaki en büyük ve bulaşıcı sağlık sorunlardan birisi de bitlerdir. Kan emici türler içinde sayılan bitler besinlerini hem insanlardan hem de hayvanlardan sağlamaktadır. Bit ile pire ile mücadele yöntemleri birbirine yakın sayılabilir. Ancak bit yumurtası nasıl temizlenir diye sorulduğunda cevabı net bir şekilde vermek gerekir.

Bit Yumurtası Nasıl Temizlenir?

Bit Yumurtası Nasıl Temizlenir?
Bit Yumurtası Nasıl Temizlenir?

Bitler yaşadığımız yerlere çok kolay bir şekilde girebilirler. Bitler açık olan kapı ve pencerelerden, dışarıdan getirilen herhangi bir eşya vasıtası ile, eşiklerden ve daha da önemlisi evcil hayvan besleniyorsa evcil hayvan ile evimize girip rahatlıkla bulaşabilirler. Bu nedenle bit yumurtası nasıl temizlenir diye sorarsanız bunun bazı yöntemleri vardır. Bitler pek çok hastalığa neden olabilirler. Bunlar arasında cilt hastalıkları, veba, verem, dizanteri, humma, kolera, cüzzam, alerjik reaksiyonlar ve gıda zehirlenmesi sayılabilir. Sosyal yaşantıyı da çok kötü etkileyen bitler bulaşma özelliği gösterdiği için sizin için dışarıdaki yaşamınızı da kötü etkileyecektir. Bu psikolojinizi de bozacak bir süreç olabilir. O nedenle en acil şekilde tedbirinizi almanız gerekecektir.

Pek çok hastalığa nede olan bu haşere türleri; Verem, veba, humma, dizanteri, kolera, cüzzam, cilt hastalıkları, gıda zehirlenmeleri, alerjik reaksiyonlar olarak sıralamamız mümkündür. Bit ile mücadelede çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunlar arasında kokulu, kokusuz ve jel ilaçlama öne çıkar. Ancak bunu profesyonel bir ilaçlama firmasına yaptırmanız gerekir.

Bit yumurtasına karşı ise bazı pratik bilgiler söz konusu olabilir. Bit yumurtasını saç telinin deriye yakın kısımlarına bırakır. Saç teline üreme organı ile özel bir sıvı salgılayarak yumurtasını yapıştırır. Saç teline yapışan bit yumurtalarını temizlemek için özel olarak kullanılan bit şampuanları ile yıkadıktan sonra durulama suyuna 5/1 oranında sirke (üzüm sirkesi) karıştırılarak saça uygulanmalı. Üzüm sirkesi bu yumurtaları yumuşatarak saçtan ayrılmasını kolaylaştırır. Bu işlem sonrasında sık dişli olan özel bit tarağı ile saçlar iyice taranmalıdır. Bit yumurtası nasıl temizlenir sorusunun cevabı bu şekilde olmaktadır.

[info]Bit nasıl bulaşır?[/info]

[info]Bit kaç günde yumurtlar?[/info]

[info]Bit ne kadar yumurtlar?[/info]

[info]Bit nasıl temizlenir?[/info]

[info]Bit yumurtası nasıl temizlenir?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir