İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Böcek İlaçlama

Böcek ilaçlama uzmanlık gerektiren bir işlemdir ve haşerelerden kurtulmak için en etkili yöntemdir. Hangi haşere olursa olsun mutlaka temizlenmesi gerekir. Haşereler bulunduğu ortamda dışkı ve bakterileri ile hastalık saçmaktadırlar. İzmir ve çevresinde ise yılların tecrübesi ile İzmir İlaçlama Şirketi bu hizmeti kaliteli bir şekilde gerçekleştirmektedir.

ilaclama-yapan-adamBöcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcek ilaçlama; zararlı canlılar arasında bulunan haşerelere ve kemirgenlere karşı yapılan ve bu canlıların yaşam alanlarından uzaklaştırılarak, hijyenik ve sağlıksal anlamda sorun arz etmeyen alanlar oluşturabilmek için yapılan uygulamalardır. Akla gelebilecek tüm alanlarda yapılma imkanı olan böcek ilaçlama işlemlerinde; bazı kıstaslara dikkat etmek ve uygulamayı bu doğrultuda gerçekleştirmek son derece önemlidir.

Haşerelerin yoğun olarak görüldüğü ve özellikle; pire, kene, hamam böceği gibi yüksek üreme hızına sahip olan canlıların bulunduğu alanlarda yapılan haşere ilaçlama uygulamalarında kullanılan ilaç türü ve dozu büyük önem arz etmektedir. Haşere türüne göre belirlenmesi gereken böcek ilacı ve kullanılması gereken ilaç dozu doğru uygulama yöntemleri ile uygulanmalı ve alanın hangi ilaçlama türüne uygun olduğu belirlenerek yapılmalıdır.

Böcek ilaçlama işlemleri; tüm haşerelere ve kemirgen türlerine karşı yapılabileceği gibi; doğaya faydası olan ve biyolojik dengeyi sağlayan bal arısı gibi canlılara karşı uygulanamaz. Bunun dışında bakteri yayan, maddi zarara neden olan ya da zehirli böcek türleri arasında yer alan tüm haşereler ile mücadele için haşere ilaçlama yapılabilmektedir.

Cafe, restoran, yemekhane gibi gıda ile ilintisi olan alanlar için olduğu gibi mağaza, Market, bakkal gibi alanlar için de sıklıkla böcek ilaçlama yapılır. Haşerelerden kurtulmak temiz yaşam alanları oluşturmak açısından önemli olduğu gibi besin maddelerini ve eşyaları muhafaza etmek açısından da son derece önemlidir. Dolayısıyla haşere mücadelesi önem verilmesi gereken bir işlem olduğu gibi profesyonel şekilde yapılmalı ve kaliteli ilaçlar kullanarak uzmanların kontrolünde gerçekleştirilmelidir.

Kaliteli ilaçlar kullanılarak yapılması hem sağlıksal açıdan hem de maddi açıdan gerekli olan İzmir böcek ilaçlama uygulamalarında; sağlık bakanlığı tarafından onaylı olan ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alınmalı ve amatör olarak uygulama yapan firmalar kesinlikle tercih edilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir