İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Çekirge İstilası

Çekirge dediğimiz haşere, tarım arazilerinde, yeşillik alanlarda büyük zararlara neden olan ve maddi hasar açabilen canlı türüdür. Çekirgeler tarlalardaki ürünleri telef ettiklerinden acil olarak tedbir alınması gerekir. Çekirge istilası ise çekirgelerin toplu bir şekilde hareket etmesi ile olur ve bu toplu saldırıya maruz kalan ne olursa olsun büyük zarar alır. İzmir İlaçlama Şirketi diğer haşerelerde olduğu gibi çekirgelerden de ilaçlama yöntemi ile sizleri kurtarıyor.

Çekirge istilası


cekirge-istilasi
Çekirgeler, tarım alanlarına, özellikle de buğday ve mısır tarlalarına yaptıkları göçler ile ciddi maddi zararlara neden olmakla birlikte, ekinlerin kurumasına yol açarak da kıtlık gibi sorunlara sebebiyet verebilmektedir. Çekirge istilası bir tarım arazisini tamamen yok edebileceği gibi sürekli göç halinde olan bu haşereler özellikle sıcak iklimli alanlarda büyük tehdit oluşturmaktadır. Birçok türü bulunan çekirge istila ettiği alandaki her şeyi kısa sürede tüketerek, alanın verimsizleşmesine de yol açmaktadır.

Çekirgelerin arazilerde yarattığı istila problemi görmezden gelinmemelidir. Zaten görmezden gelinecek bir hasar bırakmazlar. Çekirgelerin hakkından gelecek tek şey ise böcek ilaçlamadır. Böcek ilaçlama ise doğru ve kaliteli bir şekilde yapıldığı zaman faydasını gösterecektir. İzmir İlaçlama Şirketi yılların tecrübesi, kalite anlayışı, uzman kadrosu ve yaptığı İzmir İlaçlama Şirketi ile İzmir ve çevre ilçelerde çekirge derdine son veriyor.

Çekirgeler göç mevsimi öncesinde çoğalırlar ve çoğalma sonrasında topluca öldükleri bilinir. Bu durum beraberinde salgın hastalıkları getirmektedir. O nedenle ilaçlama son derece önem kazanmaktadır. Yumurta yöntemi ile çoğalan çekirgeler yumurtalarını toprağın altına bırakırlar. Hava alması için toprağı kazırlar ve o sırada yumurtadan yavru çıkar. Çok hızlı çoğalmaları ile bilinirler o nedenle tahribatları da çok olur.

Bağ, bahçe ve tarladaki ekinlere zarar veren çekirgelerin ilaçlama yöntemi ile hızlı bir şekilde çoğalma öncesinde öldürülmesi gerekir. İzmir İlaçlama Şirketi İzmir’de en uygun yöntemleri kullanarak çekirge istilası önüne geçiyor ve çekirge sorununu hızlı ve garantili şekilde ortadan kaldırıyor.

[info]Çekirge İstilası[/info]

[info]Çekirge Üretimi[/info]

[info]Çekirge Türleri[/info]

[info]En Büyük Çekirge[/info]

[info]Yeşil Çekirge[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir