İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Çekirge Türleri

Çekirgelerin çeşitleri bulunmaktadır. Çekirge türleri adına yaygın olanları kara çekirgeleri, tarla çekirgeleri ve yeşil çekirgelerdir. Bir de çöl çekirgeleri vardır. Bitkiden bitkiye sıçrayan çekirgeler bu şekilde kemirerek beslenirler. Yiyeceğin azaldığını keşfettiklerinde uzun mesafelere doğru yola çıkarlar. Bulut halinde görülebilen çekirgeler 2 bin km. uzağa kadar gitme yetisine sahiptirler. Çekirgeler önlem alınmazsa sürü halinde bütün mahsulü yeyip tarla ve bahçelerdeki ekinleri telef edebilmekteler. İzmir ve çevre ilçelerde İzmir İlaçlama Şirketi uzman kadrosu ile çekirge ilaçlamayı başarı ile gerçekleştirip insanlara çekirge konusunda yardımcı oluyor.

Çekirge Türleri Nelerdir?

Çekirge Türleri
Çekirge Türleri

Tüm çekirge türleri otçul olarak beslenmekle birlikte, bu haşerelerin ülkemizde görülen çeşitlerinin yanı sıra; 20 cmden daha büyük olan ve istilacı çekirgeler arasında yer alan türleri de vardır. Sıcak iklimlerde yaşayan ve özellikle çöllere yakın alanlardaki tarım arazilerine ciddi zararlar veren çekirge ilaçlama yapılmadan yok edilemeyen bir haşere olmakla birlikte, bazı çekirge türleri son derece büyük olduğundan büyük korkuya neden olabilmektedir.

Özellikle ziraatte çekirge saldırıları büyük problemler meydana getirir. Çünkü zararlı çekirgeler kondukları alanları anında telef ederek çöle çevirebilirler. Yeşil yiyecek ararlar ve bunu bulamadıkları takdirde ahşap, yün, korkuluk demeden her şeye saldırırlar. 12 saat havada kalabilen çekirge adeta uluslararası bir mesele olmuştur. Çekirgeler tarım arazilerinde ve yeşillik alanlarda problem yarattıklarından ilaçlama ile kontrol altına alınması gerekir. İzmir gibi sıcak bölgelerde, kırsal alanı olan kesimlerde çekirge sorunu ile karşılaşılmaktadır.

İzmir’de böcek ilaçlama alanında yıllardır hizmet veren İzmir İlaçlama Şirketi, uyguladığı tekniklerle çekirge problemini kökünden hallediyor. Tarla ve bahçelere dadanan çekirgelerin imhası ancak böcek ilaçlama ile yapılabilmektedir. Çekirge türleri ne olursa olsun ortadan kaldırılması gereken bir sorundur. Doğru ilaçlama yöntemi ile son derece hızlı ve kalıcı çözüm sağlanabilmektedir. İzmir İlaçlama Şirketi kullandığı ilaçlar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır ve kesin çözüm sağlar. Siz de çekirge problemi yaşıyorsanız İzmir İlaçlama Şirketi çağrı merkezini arayarak ulaşabilir ve çekirge sorunundan en hızlı şekilde kurtulabilirsiniz.

[info]Çekirge İstilası[/info]

[info]Çekirge Üretimi[/info]

[info]Çekirge Türleri[/info]

[info]En Büyük Çekirge[/info]

[info]Yeşil Çekirge[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir