İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79
izmir-ciyan-ilaclama

Çiyan İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır

Çiyan direnci yüksek ve mücadelesi zor bir haşeredir. Çiyan ile mücadele işlemi bireysel ve amatörce yapılması etkili sonuç vermeyeceği gibi son derece tehlikelidir. Çiyan ilaçlama nasıl yapılmalıdır diye sorulduğunda işlemi açık veya kapalı alanlarda yoğun kokulu sıvı ilaçlar ile yapılır.

Çiyan İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır

Çiyan İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır
Çiyan İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır

Çıyanlar zehirlidirler ancak zehirleri genel olarak insanlar üzerinde ölümcül bir etki yaratmaz. Ancak yine de çıyanlarla temasta bulunmamak gerekir. Özellikle bahçe ve yazlıklarda çıplak ayakla dolaşırken dikkat etmek gerekir. Çünkü her an bir çıyana basabilir ve sokması ile karşılaşılabilir. Zehrin kısa zamanda vücuttan atılması da son derece önemlidir. Atılmaz ise sağlık sorunlarına sebep olabilir. Kişide alerjik rahatsızlık varsa, çıyan temasına çocuklar ve yaşlılar denk geldiyse mutlaka acil tedavi yapılmalıdır. Aksi halde felç ya da ölüme varan ciddi sorunlarla yüzleşmek durumunda kalınabilir. Çıyan ilaçlama nasıl yapılmalıdır, nelere dikkat edilmelidir bu aşamada en önemli konu olmaktadır. Çünkü adeta hayatımızın bir parçası olan ve hemen her gün karşılaşabildiğimiz haşerelerden en etkili şekilde korunmamız gerekir.

Çiyanlardan kurtulmak ya da olası çiyan tehlikesine karşı mutlaka böcek ilaçlama yapılmalıdır. Böcek ilaçlama ise alanında uzman bir firma tarafından yapıldığı takdirde etkisini gösterecektir. Tıpkı diğer haşerelerde olduğu gibi çıyanlara karşı da önlem alınmalıdır. Haşerelerin çoğu sağlığı tehdit eder ancak çıyan gibi türler zehirli olduklarından üzerinde titizlikle durulmalıdır. Ev, iş yeri, mağaza ya da açık alanlarda çiyan tehlikesinden korunmak için mutlaka ilaçlama yapılmalıdır.

Çıyan ilaçlama nasıl yapılmalıdır dediğimizde çiyan ilaçlama uygulaması püskürtme veya buharlama tekniği ile uygulanabilir.  Çevresel faktörlere göre güvenlik önlemleri gerektiren kokulu ilaçlama özel ekipmanlar ile uygulandığından profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Aksi halde istenen verim alınamadığı gibi tehlikenin büyümesine de sebebiyet verilebilir. Bu işlemden etkili sonuç alabilmek için çiyanların yoğun olarak görüldüğü ortamlar profesyonel ilaçlama firmaları tarafından ilaçlanmalıdır. Çiyan ilaçlama İzmir ve çevresinde yaptırmak isterseniz, 7/24 faaliyette olan uzman ekibimiz sizlere en uygun fiyat garantisi ile hizmettedir.

[info]Çiyan nerede yaşar?[/info]

[info]Çiyan üremesi[/info]

[info]Çiyan zararları[/info]

[info]Çiyan ile kırkayak arasındaki fark[/info]

[info]Çiyan ilaçlama nasıl yapılmalıdır[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir