İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Danaburnu Ne Zaman Çıkar?

Bitkilere verdiği zararla bilinen danaburnu eğer tedbir alınmaz ise ciddi maddi zarara sebep olabilen bir canlıdır. Bir kerede 200-300 arasında yumurta bırakan danaburnu bu nedenle her sene tedbiri alınması gereken bir canlıdır. Danaburnu ne zaman çıkar sorusu bu aşamada önemlidir çünkü ilaçlama hizmetini bu zamanlamaya göre ayarlamak idealidir. İzmir ve ilçelerinde yılların tecrübeli ilaçlama firması İzmir İlaçlama Şirketi danaburnuna karşı ilaçlamayı tecrübeli ekibi ile yapmaktadır.

Danaburnu Ne Zaman Çıkar?

Danaburnu Ne Zaman Çıkar?
Danaburnu Ne Zaman Çıkar?

Toprak altında yaşayan ve bitkilere ciddi zararlar veren danaburnu ne zaman çıkar bu çok önemli bir sorudur. Danaburnu özellikle ilkbahar aylarında ortaya çıkar. Ekinlerin kurumasına ya da verimsizleşmesine neden olan bu haşereler, genellikle açık alanlarda bulunmakla birlikte, ev bitkilerinin içine girerek de bu bitkilerin solmasına ve kurumasına neden olabilmektedir. 3cm ile 5 cm arasında olan ve genellikle siyah tonlarında görülen dana burnu ile mücadele için gerek açık gerekse kapalı alanlarda; bitkilere zarar vermeyecek nitelikteki haşere ilaçları ile danaburnu ilaçlama yaptırmak şarttır.

İlkbahar aylarında, tam doğanın canlandığı sıralarda ortaya çıktığı için tarım ürünlerinden verim alınacağı esnada bitkilere zarar vermektedir. Dana burnu ne zaman çıkar diye sorulmasının sebebi henüz daha çıkmadan önleminin alınmak istenmesidir. Danaburnu İzmir gibi yeşilliğin çok olduğu, tarımın yapıldığı yerlerde görülebilir. Bunun için önlem almak ürünlerin korunması açısından önemlidir. Ayrıca evde süs bitkilerini bile çürütebilen danaburnu önlem alınmazsa çok daha büyük problemler ortaya çıkarabilir. Kendisinin bakteri ve mikrop da taşıdığı bilinmektedir. Bu nedenle her bakımdan tehlikeli olan danaburnuna karşı ilaçlama yapılması gerekir.

İzmir ve ilçelerinde danaburnu veya diğer haşerelerle sorun yaşan herkese yıllardır ilaçlama tecrübesi ile hizmet veren İzmir İlaçlama Şirketi danaburnu haşeresini ortadan kaldırıyor. Danaburnu ilaçlama hakkında daha fazla bilgi almak ve aklınıza takılan soruları sormak istiyorsanız İzmir İlaçlama Şirketi çağrı merkezini arayabilir ve böcek ilaçlamadan hesaplı ve garantili bir şekilde faydalanabilirsiniz.

[info]Danaburnu zehirli midir?[/info]

[info]Evde danaburnu görmek[/info]

[info]Danaburnu neye benzer?[/info]

[info]Danaburnu ne zaman çıkar?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir