İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Danaburnu Neye Benzer?

Danaburnu diğer haşerelere oranla insan sağlığını tehlikeye sokmasa da tarım bitkileri ya da evde bitki yetiştirenler için büyük problem olmaktadır. Danaburnu bitki köklerini yiyerek beslenir. Bu nedenle bitkilerin çürümesine neden olur. Danaburnu neye benzer diye soracak olursak şeklini tarif etmek gerekecektir. İzmir İlaçlama Şirketi İzmir ve çevre ilçelerde danaburnuna karşı en etkili ilaç yöntemlerini kullanıyor ve bu haşereden insanları kurtarıyorlar.

Danaburnu Neye Benzer?

danaburnu-ve-danaburnu-ilaclama
Danaburnu Neye Benzer?

Vücudu tek bölümden oluşan danaburnu neye benzer diye soracak olursak, haşerenin vücudu bölmeler halinde ayrılmıştır. Kafası ile bedeni bitişik olan bu haşerenin, baş kısmında güçlü algılayıcılar bulunur. Bu algılayıcılar, dana burnu haşeresinin yön bulmasını sağladığı gibi yuva yapacağı alanı da tespit etmesini sağlar. Dana burnu ile mücadele için Sağlık Bakanlığından onaylı olan ve kaliteli böcek ilaçları kullanarak uygulama yapan haşere ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almak gereklidir. Kısaca danaburnu neye benzer sorusunun cevabı böyledir.

Danaburnu patates, soğan, mısır, ağaç fide kökleri, çeltik, orman fidesi, pamuk, ayçiçeği gibi pek çok bitki ile beslenebilir. Danaburnu haşeresi tek seferde 200 ila 300 civarda yumurta bırakır. Mayıs-Haziran gibi bıraktıkları yumurtalar toprak altındadır ve kış boyunca burada kalırlar. Havaların ısınması ile de yavrular dışarı doğru çıkmaya başlar. Kısa anten ve kısa kanatlara sahip olan danaburnu evdeki süs bitkilerine dadanabilir. Çok kısa bir sürede ise bitkiyi öldürmeyi başarır. Evde veya açık alanlarda bitki ya da tarım ürünü yetiştirenler için önlem alınması gereken bir canlıdır. Bitkileri yiyerek sizlere çok fazla maddi hasara uğratabilirler. Danaburnunu ortadan kaldırmak için en doğru tedbir böcek ilaçlamadır. Böcek ilaçlama yapılan alanlarda danaburnu riski ortadan kalkmaktadır.

İzmir gibi doğa ile iç içe bir şehirde danaburnu tehlikesi muhtemeldir ve ister şehirde olsun ister ilçelerde danaburnu böcek ilaçlama ile ortadan kaldırılabilir. İzmir İlaçlama Şirketi yılların deneyimi ile İzmir ve ilçelerindeki vatandaşlara böcek ilaçlama konusunda garantili hizmet sunarak danaburnu gibi haşerelerden onları kurtarmaktadır.

 

 

[info]Danaburnu zehirli midir?[/info]

[info]Evde danaburnu görmek[/info]

[info]Danaburnu neye benzer?[/info]

[info]Danaburnu ne zaman çıkar?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir