İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Danaburnu Zehirli Midir?

Zararlı haşerelerden biri olan danaburnu bitki köklerini yemesiyle büyük sorunlar çıkartmaktadır. Özellikle bahçeye sahip olanlar ya da evde bitki yetiştiren kişilerin canını çok sıkan bir böcek türüdür. Tarımla uğraşanların da mahsul kaybına neden olan bu haşerenin ortadan kaldırılması gerekir. Dana burnu zehirli midir diye soracak olursanız, zehirli değildir ancak bitkiler açısından son derece zararlıdır. İzmir ve çevre ilçelerde dana burnu tehlikesine karşı İzmir İlaçlama Şirketi en etkili yöntemlerle ilaçlama yaparak önlem almaktadır.

Danaburnu Zehirli Midir?

Danaburnu
Danaburnu

Tamamen otçul olarak beslenen danaburnu zehirli midir derseniz zehirli bir haşere değildir. Bitkilerin köklerinden beslenen bu haşereler, çıkardığı sesler nedeniyle korkuya sahip olsa da, insanlara doğrudan zarar vermemektedir. Zararlı canlılar arasında yer alan ve özellikle tarım alanlarında büyük sorunlara yol açan danaburnu ile mücadele için kaliteli ve etkili böcek ilaçları kullanılmalı ve profesyonel şekilde ilaçlama yapılmalıdır. Basit yöntemler kullanılarak gerçekleştirilmesi mümkün olmayan danaburnu ilaçlama işlemi için Sağlık bakanlığından gerekli onaylara haiz olan firmaları tercih etmek gereklidir.

Danaburnu genellikle sabahları toprağın 10 cm altında yaşar ancak gece olduğu zaman dışarı çıkarlar ve bitki kökleri ile beslenirler. Dişileri tek seferde 200 – 300 civarında yavru bırakabilmektedir. Bu da ona karşı ciddi tedbirlerin alınması gerektiğinin en önemli belirtisidir. Mayıs Haziran gibi çiftleşen danaburnu yumurtaları toprağın altına bırakılır ve kış sonrası bu yumurtalardan yavrular çıkar. Ergin bir hale gelmeleri ise ortalama 2 seneyi bulmaktadır. Bitki köklerini yiyerek hayatlarını sürdüren danaburnu köklerin zarar görmesine dolayısıyla bitkinin çürümesine neden olmaktadır.

İzmir’de İzmir İlaçlama Şirketi, diğer haşerelerde olduğu gibi danaburnu haşeresine karşı da ilaçlama hizmeti sunuyor. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları ile evlere dadanan danaburnu haşerisini kökünden temizliyor. Danaburnu haşeresi problemi ile karşı karşıya kaldığınızda İzmir İlaçlama Şirketi‘ni arayabilir ve bu konu hakkında anında ilaçlama desteği alabilirsiniz. İlaçlama işini uzman kişilerin yapması gerektiğini unutmamak gerekiyor. Kendi başınıza alacağınız önlemler ile danaburnu haşeresinden tamamıyla kurtulmak pek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle profesyonel yardım almak için İzmir İlaçlama Şirketi ile irtibata geçebilirsiniz.

[info]Danaburnu zehirli midir?[/info]

[info]Evde danaburnu görmek[/info]

[info]Danaburnu neye benzer?[/info]

[info]Danaburnu ne zaman çıkar?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir