İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

En Büyük Çekirge

Sıcak iklimleri seven haşerelerden biri olan çekirge daha çok kırlarda ve tarlalarda boy gösterir. Düzkanatlılar takımından olan bu haşere tarladaki mahsullere zarar vermesiyle bilinir. En büyük özellikleri güçlü ayaklarıyla zıplamalarıdır. Çekirgenin pek çok çeşidi bulunmaktadır. En büyük çekirge ise dünyada mevcuttur. Görenleri şaşkına çeviren büyük çekirge diğer türdaşları gibi tarlalara mahsullere zarar vermektedir. İzmir İlaçlama Şirketi ise ister büyük ister küçük bütün çekirgeleri ilaçlama yöntemi ile yok eder.

En büyük çekirge özellikleri

dev-cekirge1

Çekirge türleri genellikle 5-8 cm arasında görülmekle birlikte 2 cm’den daha büyük olan türler de vardır. Dünyadaki en büyük çekirge türünün boyu 25 cm’ye kadar çıkabilmektedir. İstilacı canlılar arasında yer alan bu haşereler ile mücadele için profesyonel şekilde ilaçlama yapan firmalar tarafından hizmet almak şarttır. Sıvı ilaçlar kullanılarak yapılabilen çekirge ilaçlama uygulamaları genellikle açık alanlarda gerçekleştirilmekle birlikte, kapalı alanlar için de yapılabilen bir işlemdir. En büyük çekirge dahil İzmir ve çevre ilçelerde tarla veya bahçenizde normalden çok çekirge görüyorsanız izmir ilaçlama şirketlerinden yardım alarak bu çekirge sorununu çözebilirsiniz.

Yaz aylarında çiftçilere ya da normal vatandaşlara büyk rahatsızlık verebilecek çekirge diğer haşereler gibi yine zarar odaklıdır. Toplu halde ilerledikleri zaman karşılarına çıkan her şeyi kemirebilmekteler. Yumurtadan çıkan çekirge daha ilk dakikalarında ne bulurlarsa kemirmeye başlarlar. Sıcak bir dönemin sopn günleri yaşanıyorsa dişi çekirgeler yumurtalarını bırakırlar. Yumurta bırakan çekirgeler teker teker ölmeye başlar. Bazen o kadar geniş bir alanı kaplarla ki çok pis kokarlar ve bakteri yayarlar. Birkaç günlük yağmur neticesinde yumurtalar açılır ve yavru çekirgeler çıkar. Eğer kuraklık söz konusu ise çekirgelerin bu dönemde nadir görülmesi olasıdır. Çok fazla gürülrü çıkarttıkları için yakın çevredeki hayvanları ürküterek kaçırabilirler.

Pek çok açıdan zarar veren çekirgelerden kurtulmanın tek yolu böcek ilaçlamadır. İzmir İlaçlama Şirketi etkili bir böcek ilaçlama yaparak İzmir ve ilçelerindeki vatandaşları dertten kurtarmaktadır. Siz de çekirge problemi ile karşılaştıysanız uzman kadrosu ile İzmir İlaçlama Şirketi destek olmaya hazır.

[info]Çekirge İstilası[/info]

[info]Çekirge Üretimi[/info]

[info]Çekirge Türleri[/info]

[info]En Büyük Çekirge[/info]

[info]Yeşil Çekirge[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir