İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

En Büyük Karınca

Canlıların kapladığı alan bakımından dünyanın %25’ini kaplayan karıncalar koloniler halinde yaşayan haşerelerdir. Pek çok türü bulunan karıncaların her kolonisinde bir veya iki kraliçe karınca bulunur. Karıncalarda güçlü bir organizasyon vardır. İş bölümlerine göre işçi karınca ya da asker karınca gibi isimler alırlar. Karıncalar ev veya iş yerlerini, binaları istila edebilirler. En büyük karınca ise 4 cm’den uzundur. Karıncalardan kurtulmak için uzman bir ilaçlama firmasından yardım almak gerekmektedir.

En Büyük Karınca

dev-karinca

Karıncalar evleri ya da binaları istila ettiklerinde büyük sorunlar meydana getirebilmekteler. Kalabalık bir şekilde yaşayan karıncalar çok farklı alanlarda yaşayabilmekteler. Kendi yuvalarını topraktan inşa edebilmekteler. Ayrıca yer altında kolonileştikleri bilinmektedir. Kütüklerin içinde de yaşayan karıncalar ev, bahçe, bina gibi yerlerde de sık sık karşımıza çıkarlar. Bunun nedeni karıncaların insanların yemeklerini paylaşmak istemesidir. Evlerde mutfaklardaki fayansta çatlak varsa oralarda yuva yapabilirler. Mutfakta sıklıkla karşılaşılan karıncalar besinleri tüketirler.

Dünyanın en büyük karıncası ise Afrika’da yaşayan ve büyüklüğü 4 cmden uzun olan siyah ve kahverengi tonlarında görülen karınca türüdür. En büyük karınca olma özelliğini taşıyan bu türler; diğer türlerde olduğu gibi koloniler halinde yaşamakla birlikte, çok hızlı yayılım göstermektedir. Orta ve Güney Afrika’da yaşayan mermi karıncaları yanı sıra; Güney Amerika’da bulunan dinozor karıncalar da oldukça büyük boydadır. Karınca problemi yaşıyorsanız ilaçlama yaptırmanız önemlidir. Uzman ilaçlama şirketleri aracılığı ile bu işlemi yapmanız önerilir.

Karınca ilaçlama yapılmaz ise karıncalar daha çok yuva yapar ve çoğalarak daha çok yeri istila etmeye başlarlar. İzmir’de karıncalarla başınız derde girdiyse ve bu durumla nasıl başa çıkacağınızı bilemiyorsanız İzmir İlaçlama Şirketi bir telefon kadar yakınınızda. Diğer tüm haşere ilaçlamalarında olduğu gibi karınca ilaçlama da profesyonellik isteyen bir iştir. Karınca ilaçlamada genellikle kokusuz ilaçlama kullanılır. Jel ilaçlama, toz veya katı ilaçlama şeklinde yapılan işlemlerde karınca problemi tamamen ortadan kalkmaktadır. Karınca ilaçlama adına aklınıza takılan tüm soruları İzmir İlaçlama Şirketini arayarak sorabilir, karınca ilaçlama ile bu sıkıntıdan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Karınca mücadelesi?

En büyük karınca

Karınca ilaçları

Karınca evleri

Karınca savaşı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir