İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Ev Tozu Alerjisi

Ev tozları akar denilen canlıların oluşturduğu bir grup şeklinde tanımlanabilir. Bu haşereler hızlı çoğalmaları ile bilinirler. Akla gelebilecek her yerde karşımıza çıkabilecek bu canlılar solunum yolu hastalıklarının en önemli sebeplerindendir. Ev tozu alerjisi ile bu canlılara maruz kalıp kalmadığı anlaşılabilir. İzmir İlaçlama Şirketi bu zararlı canlıları ilaçlama yöntemi ile ortadan kaldırıp hijyen sağlıyor.

Ev Tozu Alerjisi Nasıl Etkiler?

izmir-akar-ilaclamaEv tozları, akar olarak adlandırılan mikroskobik canlıların oluşturduğu koloniler olarak tanımlanabilir. Akla gelebilecek her alanda bulunan bu haşereler, hızla çoğalmakla birlikte, yoğun olarak bulunduğu alanlarda ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Solunum yolu hastalıkları başta olmak üzere birçok alerji ve enfeksiyonlara sebep olan ev tozlarından kurtulmak için kapalı alanlarda düzenli olarak ilaçlama yaptırmak gereklidir. Bu konuda izmir ilaçlama şirketi ile irtibata geçip yardım alabilirsiniz.

Ev tozları yerde birikir ve kişinin yürümesi ile birlikte havalanır. Bu havalanma neticesinde akar olarak da bilinen bu mikroskobik topluluk kişinin solunum yollarına teneffüs eder. Solunum yollarında pek çok hastalığa sebebiyet veren ve alerjik komplikasyonlar ortaya çıkaran ev tozu akarlar özellikle küçük çocukların ileride astım gibi oldukça sıkıntılı hastalıklarla karşılaşmasına neden olabilirler.  Ev tozu alerjisi de bu şekilde başlar. Akarlar genel olarak nemli ve sıcak yerleri severler. Bu bağlamda insan derisinin en çok döküldüğü yatak odalarında sıklıkla birikirler. Ev tozları ile beraberinde akarlar alerjik astım bronşite sebep olurlar. Dolayısıyla ev tozu alerjisi de kapılabilir. Çoğu zaman solunum yollarında toplu halde meydana getirdikleri zararlar neticesinde alerjik astım ve alerjik nezleye aynı anda sebep olabilirler.

Bu ev tozlarından dolayısıyla akarlardan kurtulmak için kapalı alanlardaki düzenli ilaçlama yaptırmak önemlidir. İlaçlama işlemini ise mutlaka alanında uzman bir ilaçlama firmasına yaptırmak önemlidir. İzmir ve çevre ilçelerinde yıllardır ilaçlama sektöründe hizmet veren İzmir İlaçlama Şirketi, ev tozu alerjisi ortaya çıkaran akarları kökünden temizlemektedir.

 

 

[info]Ev Akarı[/info]

[info]Ev Tozu Akarı[/info]

[info]Ev Tozu Alerjisi[/info]

[info]Toz Akarı Nedir?[/info]

[info]Yatak Akarları[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir