İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Evde Danaburnu

Danaburnu adındaki haşerenin boyu 3.5 cm ile 5 cm arasında değişmektedir. Kumlu, killi ve yumuşak toprakları sever bitki kökleri ile beslenirler. Toprakların hemen hemen 10 cm altında yaşarlar. Kahverengindedir ve yumuşak tüyleri vardır. Toprağı rahatlıkla kazarlar. Bunu kısa kolları ile yaparlar. Kısa antenlere ve kısa kanatlara sahiptirler. Danaburnu genellikle sabahları toprak altında zaman geçirirken geceleri ise dışarı çıkarlar. Bitki köklerini yemek için akşamları dışarı çıkarken evde danaburnu problemi yaratırlar. İzmir ve ilçelerinde evde danaburnu problemini ise yıllardır verdiği ilaçlama hizmeti ile İzmir İlaçlama Şirketi çözmektedir.

Evde Danaburnu Problemini İlaçlama İle Çözün

Danaburnu
Danaburnu

Genellikle açık alanlarda toprağın altında yaşayan danaburnu, yağmur sonrası toprak yüzeyine çıkarak, kapalı alanlara giriş yapabilmektedir. Evde danaburnu sorunu özellikle ilkbahar aylarında sıklıkla görüldüğü gibi; bu haşereler ev, iş yeri, ofis gibi kapalı alanlarda süs bitkilerinin içerisinde yuva yapar. Bitkinin çok kısa sürede ölmesine neden olan dana burnu böceği, aynı zamanda yaydığı bakteri ve mikroplar ile de sağlıksal sorunlara yol açmaktadır. Birkilerin kökleriyle beslendiği için, süs bitkilerinin veya diğer ürettiğiniz bitkileri öldürür. Bu durumda izmir ilaçlama şirketlerinden faydalanmanız sizin lehinize olacaktır.

Bitki kökleri ile beslendiklerinden evde herhangi bir bitki besleniyorsa çok dikkatli olunmalıdır. Danaburnu haşeresi bu bitki köklerini yerler ve köklerini kuruturlar. Patates, soğan, mısır, ağaç fide kökleri, çeltik, orman fidesi, pamuk, ayçiçeği gibi pek çok bitki ile beslenebilir.

Danaburnu böceği tek seferde 200 ila 300 arasında yumurta bırakabilmektedir. Mayıs-Haziran aylarındaki çiftleşmeden sonra yumurtalar toprak altına bırakılır ve yavrular kış geçtikten sonra bahara doğru çıkmaya başlar. Kış aylarında beslenen yavrular yaza kadar erişkenliğe geçerler. Bu süreç 2 yıl kadar sürmektedir. Evde danaburnu bitkilere zarar verdiğinden mutlaka ilaçlama önlemi alınmalıdır. İzmir İlaçlama Şirketi İzmir ve ilçelerinde ilaçlama yaparak insanları danaburnu probleminden sonsuza kadar kurtarmaktadır. Sadece tek bir telefonla böcek ilaçlama timleri arzu ettiğiniz yere gelerek ilaçlama işlemini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir.

 

[info]Danaburnu zehirli midir?[/info]

[info]Evde danaburnu görmek[/info]

[info]Danaburnu neye benzer?[/info]

[info]Danaburnu ne zaman çıkar?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir