İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Fare İlaçlama

En sık rastlanan kemirgen türlerinin başında gelen fareler, hem açık alanlarda hem de kapalı alanlarda ciddi sağlık sorunlarına ve maddi kayıplara neden olan zararlı canlıların başında gelir. Giderlerde, kanalizasyon ve çöplüklerde yaşayan fare, milyonlarca bakteri ve mikrobu gezindiği temiz alanlara da taşır. Bunun yanı sıra virüs taşıyıcılığı da yapan fare, insanlara ya da hayvanlara saldırması durumunda kuduz başta olmak üzere pek çok salgın hastalığa yol açabilir. İzmir İlaçlama Şirketi, profesyonel ekibi ile fare ilaçlama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştiriyorlar.

Fare İlaçlama Hizmeti

fareden-bulasan-hastaliklarHavaların soğuması ile dışarıda yiyecek bulmada zorlanmaya başlayan fareler, iç mekanlara yönelir. Ev, bodrum, çatı, iş yeri, fırın gibi alanlara giren fareler, yiyecek ihtiyaçlarını uzun süre karşılayamamaları durumunda insanlara saldırabilir. Bu nedenle özellikle kapalı alanlarda fare ilaçlama işlemi yaptırmak, sağlık açısından son derece önemlidir.

Farelerin birçok türü bulunmakla birlikte en sık rastlanan türleri; lağım ve çatı fareleridir. Sonbaharla birlikte iç mekanlara giriş yapmaya başlayan fareler, yiyecek kalıntıları ile beslenirler. Bunun yanı sıra; uzun süre aç kaldıklarında ya da başka bir alana girmeye çalışırken; kumaş, pamuklu eşyalar hatta mermer gibi sert cisimleri dahi kemirebilirler. Fareler ön dişlerini sürekli olarak yeniledikleri için, kaybettikleri dişlerinin yerine yenisini kolayca çıkarabilirler. Fare, diğer kemirgenler gibi doğurarak çoğaldığı için çok hızlı bir şekilde sayısı artmaz.

Ancak fareler grup halinde yaşadıkları için kapalı alanlarda yuva yaptıklarında ciddi sorunlara yol açarlar. Farelere karşı önlem oluşturmak ve farenin kapalı alanlara girişini engellemek için ilaçlama işlemi yapılması şarttır. Fare ilaçlama işlemi sıvı formdaki ilaçlar ya da özel fare ilaçları ile uygulanabilir. Fare ile mücadele için kullanılacak ilaçlama yöntemi, ilaçlanacak olana göre farklılık gösterir. Açık alanlarda genellikle sıvı ilaçlamanın yanı sıra, katı formdaki fare ilaçları da kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra fare ilaçları açık alanlarda istasyon ya da kapalı kutular gibi düzeneklerde korunur. İç mekanlarda ise sıvı ilaçlama yeterli olmakla birlikte, fare girişini engellemek için katı formdaki ilaçlar da kullanılabilir.

Fare ilaçlama işlemi yapılırken, profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yardım almak ve amatör yöntemlerden uzak durmak büyük önem taşır. Amatör firmalar ya da bireysel yöntemlerle yapılan ilaçlamalar, sağlık açısından tehdit oluşturmakla birlikte, farelere karşı da hiçbir çözüm sağlamaz. Bu nedenle ilaçlama yardımı alırken, kaliteli ilaçlar kullanan firmalar tercih edilmelidir. İlaçlama hizmeti için gerekli olan tüm yasal izin belgelerine sahip olan İzmir ilaçlama şirketi fare ilaçlama hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir