İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Fare Nasıl Ürer?

Fareler taşıdıkları virüs nedeniyle en tehlikeli haşerelerin başında gelmektedir. Evlere ya da iş yerlerine girdiklerinde hızlı bir şekilde yerleşen ve orada çoğalmaya başlayan farelerin tedbirinin alınması gerekir. Hızla çoğalan fareler nasıl ürer dersek bunun için biraz daha detaya inmek gerekir.

Fare Nasıl Ürer?

Fare Nasıl Ürer?
Fare Nasıl Ürer?

Fareler 2-3 ay gibi bir süre içerisinde erişkin hale gelirler. Fareler nasıl ürer dediğimizde rakamsal olarak türlerine göre bir yıl içerisinde 4 ila 6 defa üreyebilirler. Farenin gebelik süresi yaklaşık 3 hafta kadardır. Türüne bağlı olarak bir defada 4 ila 12 arası yavru doğurabilirler. Fareler çok hızlı koşan, yer yüzünün hemen her yerinde görülen ve çok hızlı üreyen canlılardır. Fareler türlerine göre lağım faresi, tarla faresi, çöl faresi, fındık faresi, ev faresi ve sıçan olarak bilinirler. 4 ayaklı olan farelerin bir de kuyruğu vardır. Kuyruğu ile daha çok tırmanma gibi işlevleri yaparlar. çenesi çok güçlü ve dişleri keskindir. Dişleri keskin olduğu için hemen her şeyi kemirebilirler. Örneğin evde yediğimiz yiyeceklerin yanı sıra diş macunu, sabun, deri, tutkal gibi şeyleri kemirmeyi severler.

Farelerin çok keskin koku alma özellikleri ayrıca iyi duyma kabiliyetleri vardır. Eve girdikleri takdirde evdeki pek çok eşyayı kemirebilirler. Hızlı koşarlar ve yakalamak çok zordur. Hem etçil hem de otçuldurlar. Tarla fareleri ise bitki köklerini ve tohumları kemirerek zarar verirler. Fareler tükürük salgılarında narkoz gibi bir etki söz konusudur. Bu da hayvan ya da insanlar pasif bir durumdayken onların kulak gibi dudak gibi yumuşak dokularını rahatlıkla kemirmelerini sağlar. Ayrıca farelerin yüzyıllardır insanların başına bela olan tifüs gibi veba gibi salgın hastalıkları yayma durumu vardır. Fareler nasıl ürer sorusunun yanında üremesinin üstesinden nasıl gelinir sorusunu da sorduğumuzda karşımıza en etkili yöntem ilaçlama çıkmaktadır. Fare üremelerine ve çoğalmalarına karşı böcek ilaçlama yaptırmak önemlidir. Piyasada pek çok böcek ilaçlama hizmeti veren firma vardır. Ancak böcek ilaçlama konusunda uzman bir kadroya sahip bir firmayı seçmeniz yararınıza olacaktır. Fare ilaçlama ile fare probleminden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

 

[info]Fare türleri[/info]

[info]Fare nasıl ürer?[/info]

[info]Farenin zararları[/info]

[info]Fareden kurtulmak[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir