İzmir Böcek İlaçlama
Haşerelerİzmir İlaçlama

Gümüş Böceği İlaçlama

izmir-gumus-bocegi-ilaclamaGümüş böceği ılık ortamları seven bir böcektir. Renk olarak gümüşe benzeyen bir haşeredir bu sebepten gümüş böceği adını almıştır. Kalın olan kafasında iki tane anteni vardır. Gümüş böceğinin boyu 1-3cm olarak değişen çok parlak renktedir. Bir gümüş böceği bir defada 100-150 arası yumurta bırakabilir. Gümüş böceği duvar çatlağı ve duvar dibine yumurtasını bırakır. Yumurtadan ilk çıkan gümüş böcekleri beyaz renkte olur ve sonradan gümüş rengi alır.

Çok hızlı şekilde çoğalan gümüşböceklerinin yaşama süreleri ortalama 12 aydır. Nemli ortamları seven gümüş böceği  lavabo kenarlarında, su borularının etrafında ev dışında duvar dibinde, oluk kenarlarında bulunur. Gümüş böceği insanların tükettikleri gıdaları da tüketebilir. Gümüş böceği ile mücadelede yoğun kokulu ilaçlar kullanılır çok ve çabuk ürediklerinden bu böceğin ilaçlamasında özel ilaçlar kullanılmalı ilacı kullanıp uygulayan insanların bu işin eğitimini almış insanlar tarafından uygulanması şarttır.

1-Gümüş böceği hastalık bulaştırır mı?

Gümüş böceği dışarıdan geldikleri için hastalık bulaştırabilir. Besin maddelerimizin üzerinde gezen gümüş böcekleri salya ve dışkı bırakırlar iyi yıkanmayan yiyecekler hastalığa neden olabilir.

2-Gümüş böceği nasıl iklimlerde yaşar?

Gümüş böcekleri nemli ve sıcak ortamlarda yaşamayı ve çoğalmayı tercih ederler. Gümüş böceği hızlı üreyen bir haşeredir