İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Gümüş Böceği Zararları

Gümüş böceği de diğer haşereler gibi zararlı canlılardır. Gümüş böceklerinden kurtulmanın en etkili yolu ilaçlamadır. Gümüş böceklerinin bazıları karanlık ve nemli ortamları severler. Ancak her alanda yaşamayı beceren gümüş böceği dolaplarda, kilerde, bodrumda rahatlıkla hayatını sürdürebilir. Yiyeceklere ve eşyalara musallat olan gümüş böcekleri uzun vadede büyük sorunlar oluştururlar. Gümüş böceği zararları nedeniyle en hızlı şekilde önlem alınması gereken bir haşeredir. İzmir ve ilçelerinde yıllardır böcek ilaçlama hizmeti veren İzmir İlaçlama Şirketi, gümüş böceği problemini sizin için kökünden çözüyor.

 Gümüş Böceği Zararları Nelerdir?

Gümüş Böceği Zararları Nelerdir
 Gümüş Böceği Zararları Nelerdir

Gümüş böceği ; ev, iş yeri, depo gibi alanlarda kumaş ve kağıt gibi maddelere zarar verdiği gibi milyonlarca bakteri ve mikrobun taşıyıcılığını yaptığından, sağlık sorunlarına da neden olmaktadır. Kapalı alanlarda genellikle mutfak ya da banyo bölümlerinde yuva yapan bu haşereler, evin her alanında dolaştığından, mikroorganizmaların sürekli olarak yayılmasına neden olur.

Gümüş böcekleri için standart bir ev yemek için en uygun kaynaktır. Kol, duvar kağıdı, kağıt ve dolayısıyla kitaplar, tahıl ve kumaşlar gümüş böceği için en lezzetli yemekler anlamına gelmektedir. Gümüş böceklerinin hayatta kalması için şeker, nişasta ve protein almaları gerekir. Saydığımız bu malzemelerin hepsinden bu ihtiyacı oldukları maddeleri alabilmekteler. Bu da gümüş böceği zararları nelerdir diye sorduğumuzda gayet açık bir cevap olmaktadır.

Gümüş böceklerinde üreme ise çok yoğun olur. Her gün hemen hemen 200’e yakın yumurta bırakma kapasitesine sahiptirler. Yumurtalarını genellikle nemli ve sıcak yerlere bırakmayı tercih ederler. Yeni yumurtadan çıkmış bir gümüş böceği yetişkin bir hale gelmek için 4 aylık bir sürece ihtiyaç duyar.  Yerlerde ve duvarlarda çatlakları kapatmak onların gizlenmelerini ve üremelerini engelleyecektir. Ancak bu önlem tek başına gümüş böceğinin evinize yerleşmesine engel olmayacaktır.

İzmir ve ilçelerinde böcek ilaçlama denilince kaliteli hizmet anlayışı ile İzmir İlaçlama Şirketi gelmektedir. En etkili yöntemlerle İzmir İlaçlama Şirketi uzman kadrosu gümüş böceği ile sorun yaşadığınız yerde ilaçlama yapıyor ve sizi bu sıkıntıdan en hızlı şekilde kurtarıyor. Gümüş böceği zararları nelerdir diye düşündüğümüzde ilaçlama bu konuda son derece önemli bir hale geliyor.

[info]Gümüş böceği neye benzer?[/info]

[info]Gümüş böceği ne yer?[/info]

[info]Gümüş böceği zararları[/info]

[info]Gümüş böceği ilaçları[/info]

[info]Gümüş böceği ilacı[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir