İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Güve Çeşitleri

Güveler birçok ortamda hayatta kalabilir ve güve çeşitleri ile beraber kelebeklerin hemen hemen 150 bin çeşidi bulunmaktadır. Ve bunlardan çok az bir çeşidi insana zarar vermektedir. Güve ya da kelebeklerin insanlarda negatif bir algı oluşturma ihtimali neredeyse yok gibidir.

Güve Çeşitleri Nelerdir?

Güve Çeşitleri
Güve Çeşitleri

Güvelerin tüylerinde yumurtalar, değişik bitkilerden kalıntılar içerir.  Eğer kişinin bünyesi hassas alerjisi var ise bundan etkilenebilir. Güve sokması ya da ısırması çok ciddi sorunlar oluşturmasa da sıkıntılı bir durumdur. Şayet evinizde güveler ağ yapmış ise ya da geceleri ortalıkta uçtuğunu fark ederseniz tahıl güveleri ile kaplanmış demeksiniz. Sadece yatak odanızda fark ediyorsanız ve elbiselerinizin deliklerinde bir doluluk görüyorsanız elbiselerinizde güve işgali var demektir.

Güvelerden kesin olarak kurtulmanın tek yolu profesyonel böcek ilaçlamadır. İzmir İlaçlama Şirketi uzman ekipleri evinizdeki güve kaynağını tespit eder. Sonrasında ile uygun ilaçlama ile evinizdeki güveleri sonsuza kadar temizler.

Tahıl güvesi, buğday güvesi ve odun güvesi gibi türlerine çok sık rastlanan bu haşereler, tahıllara zarar verdiği gibi eşyalara da ciddi zararlar verebildiğinden mücadelesi büyük önem taşımaktadır. Açık alanlarda çok sık görülen tahıl ve buğday güvesi, ekinlerin yok olmasına neden olurken, halı güvesi gibi türleri kapalı alanlardaki ipten yapılmış ya da pamuklu eşyaları aşındırmakta ve kullanılamaz hale gelmesine neden olmaktadır.

Güve çeşitleri birbirinden farklıdır ancak rahatsız ediciliği aynıdır. O nedenle güveyi fark ettiğiniz anda mutlaka önlem almanız gerekir. İlaçlama firmaları bu konuda tek çözüm olmaktadır. Ancak ilaçlama firmasının da böcek ilaçlama konusunda profesyonel olması gerekmektedir. İzmir ve çevre ilçelerinde güve problemi ile karşılaşan herkes yılların tecrübeli firması İzmir İlaçlama Şirketi ile irtibata geçebilir, bu hizmetten en hızlı şekilde yararlanabilir. Aklınıza takılan herhangi bir soru varsa İzmir İlaçlama Şirketi çağrı merkezini arayarak aklınızdaki soruları sorabilir, profesyonel böcek ilaçlama hizmetinden haftanın her günü 7 gün 24 saat yararlanabilirsiniz.

[info]Ev böceği[/info]

[info]Güve nasıl yok edilir?[/info]

[info]Güve kovucu[/info]

[info]Güve çeşitleri[/info]

[info]Güve sineği[/info]

[info]Güve naftalin[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir