İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Güve Naftalin

Güve probleminin ortadan kaldırılması için pek çok yöntem denenmektedir. Bunlardan birisi de naftalin. Güve naftalin ile ortadan kaldırılmaya çalışılsa da esas olarak gerçek çözüm böcek ilaçlamadır. İzmir İlaçlama Şirketi, İzmir merkez ve ilçelerde güve sorunu ile karşılaşan kişilere bu konuda yardımcı olmaktadır.

Kanat genişliği 12 ile 16 mm arasında değişen güvenin ön kanatları kahverengi ve sarı renk karışımıdır. Katlanmış ve karın üstünde dinlenme halindedir. Arka kanatları ise gri ve sarı tonlardadır. İki çift yan ve arka kenarları kapsayan saçak kanatlara sahiptir. Fildişi renkli olan yumurtaları oval ve 0.5 mm uzunluğundadır. Boyun yapısı kahverengidir. Arka taraflarında ise bir kalkan sistemi mevcuttur. Koyu renkli bir kapsüle kafa tarafında mevcuttur. Güveler tükettikleri gıda rengine bağlı olarak renk değişikliği geçirebilirler.

Larvalar genellikle dolaptaki temiz giysilerde yer ederler. Dışardan hayvan kılı ya da giysiler ile içeri girer ve dolaptaki giysilerde yerleşim gösterirler.

Güve naftalin ile yok edilir mi?

Güve Naftalin
Güve Naftalin

Güve naftalin kullanılarak uzaklaştırılmaya çalışsa da bu yöntem, güvenin verdiği zararları engellemek için her zaman etkili olmaz. Özellikle açık alanlarda bulunan güve, naftalin kullanılarak yok edilemeyeceği gibi; bu haşerelerin yayılma gösterdiği kapalı alanlarda da naftalin kullanmak bir çözüm sağlamayacaktır. Güveye karşı etkili şekilde mücadele edebilmek için böcek ilaçlama yaptırmak gerektiği gibi bu haşereler ile mücadele için sıradan tekniklerin bir çözüm sağlayamayacağı unutulmamalıdır.

Diğer haşerelerde olduğu gibi güvelerden ancak kesin yöntem olan böcek ilaçlama ile kurtulmak mümkündür. Güve naftalin ile ortadan kalkmamakta, kansorejen madde içeren naftalinin kesinlikle kullanılmaması tavsiye edilmektedir. İzmir İlaçlama Şirketi, diğer haşerelerde olduğu gibi güve konusunda da sizlere yardımcı oluyor. Tek bir telefon ile güve problemini kökünden çözen böcek ilaçlama Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ile yapılmaktadır. Siz de güve sorunu ile karşılaştıysanız hemen İzmir İlaçlama Şirketi çağrı merkezini arayın, böcek ilaçlama hizmetinden anında yararlanın.

 

[info]Ev böceği[/info]

[info]Güve nasıl yok edilir?[/info]

[info]Güve kovucu[/info]

[info]Güve çeşitleri[/info]

[info]Güve sineği[/info]

[info]Güve naftalin[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir