İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Hamam Böceği Nasıl Ürer?

Hamam böceği diğer böcek türleri gibi çok hızlı üreme özelliğine sahiptir. Oldukça tehlikeli bir haşere olmakla beraber yaz kış demeden hemen her mevsimde görülebilirler. Ancak yazın üremeleri çok daha fazla olur. Hamam böceği nasıl ürer diye sorduğumuzda ise bunun yumurta taşıyarak olduğu görülecekti. Hamam böceğinin antenleri vardır ve bu antenler vasıtası ile haberleşirler.

Hamam Böceği Nasıl Ürer?

Hamam Böceği Nasıl Ürer
Hamam Böceği Nasıl Ürer

Yumurtalarını kapsül paketler içerisinde bırakan hamam böceği ölürken bile yumurta bırakabilir. Her kapsülün içerisinde 18 ila 50 arası hamam böceği yumurtası bulunur. Yumurtalarını sırtlarında taşıyan hamam böcekleri duvar çatlakları, kapı pervazları gibi uygun bir yer bulduğunda yumurtalarını bırakır. Hamam böcekleri siz farkında olmadan bile yiyeceklerinizin üzerine yumurta bırakmış olabilirler. Yani hijyen hamam böcekleri söz konusu olduğunda son derece önemlidir.

Tıpkı diğer haşerelerde olduğu gibi hamam böceklerinde de ilaçla önlem alınmalıdır. Böcek ilaçlama ile hamam böceklerini tamamen ortadan kaldırmak mümkündür. Ancak hamam böcekleri daha ortaya çıkmamışken bile belirli periyotlarla ilaçlama yapılması böceklerin sonradan ortaya çıkıp problem yaratmasının önüne geçecektir. Hamam böcekleri pis oldukları gibi dışarıdan pek çok mikrop ve bakteriyi yaymaları ile bilinir. Hamam böceklerine ev ya da iş yerlerinde rahatlıkla rastlanabilir. Özellikle yemek yapılan yerlerde görülürler. Lokantalar, restoranlar, mutfak, fırın ve yemekhanelerde görülebilecek hamam böceklerine karşı ilaçlama en kesin çözümdür. Yumurtalarını bırakmaları dahilinde hamam böcekleri çok daha fazla soruna neden olacaktır.

Hamam böceği ilaçlama alanında profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. İlaçlama konusuna hakim ve bu işi yıllardır yapmış olan firmalardan destek alırsanız hamam böceği sorununu da hızla çözmüş olursunuz. İlaçlama sonrasında hamam böceği ve diğer haşerelerden kurtulmuş olup evinizi ya da iş yerinizi arındırmış olursunuz. Böcek ilaçlamada tecrübe son derece önemlidir. Bilinçsiz yapılacak böcek ilaçlama ile hamam böceği problemi çok daha büyük bir sorun haline gelebilir. Siz de hamam böceği problemi yaşıyor ve bundan kurtulmak istiyorsanız hamam böceği ilaçlama konusunda uzman bir kadroya başvurmalısınız.

[info]Hamam böceği özellikleri[/info]

[info]Hamam böceği nasıl ürer?[/info]

[info]Hamam böceği zararları[/info]

[info]Hamam böceği nasıl yok edilir?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir