İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

Hamam böcekleri insanların hayatlarını zorlaştıran hemen hemen her yerde karşımıza çıkan haşerelerdir. Baş bölümlerinde antenleri bulunan hamam böceklerinin oval bir vücut yapısı vardır. Antenleri vasıtası ile iletişime geçerler. Hamam böceklerinin yaşam alanlarına göre farklı renkleri olabilse de en çok kahverengi ve siyah renkli olanlar bilinmektedir. Hamam böceği nasıl yok edilir diye sorduğumuzda ise genellikle tek bir teknikten söz etmek mümkündür.

Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?
Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

Hamam böceklerinin pek çok türü vardır. Bunlar arasında en sık görülenler: Amerikan hamam böceği, oryantal hamam böceği, Alman hamam böceği, karafatma, kakalak ve kalorifer böceğidir. Hamam böcekleri yiyecek bulunan hemen her ortamda görülebilmektedir. Lokantalar, restoranlar, yemekhaneler, mutfak ve fırınlar hamam böceklerinin sıklıkla görüldüğü yerlerdir. Hamam böceklerinin bir özelliği yaz kış demeden hemen her mevsimde görülmesidir. Ancak yazın sıcak ortam sebebiyle daha fazla üreme gösterirler. Dişi hamam böcekleri bir müddet yumurtalarını sırtlarında taşırlar. Gezdiği her platforma ise bu yumurtaları bırakırlar. Hamam böceği yumurtaları gözle görülebilecek nitelikte değildir.

Hamam böcekleri mikrop ve bakteri taşıdıkları için acil olarak önlem almak gerekir. Hem sizin hem de bulunduğunuz platformun hijyeni açısından son derece önemlidir. Hamam böcekleri daha görülmeden ilaçlama yapıldığında ileride oluşabilecek hamam böceği tehlikesinden korunmuş olunur. Diğer böceklerde olduğu gibi hamam böcek tehdidi de görmezden gelinmemelidir, acil olarak tedbir alınmalıdır.

Hamam böceği ile mücadele etmenin en etkili şekli hamam böceği ilaçlama yaptırmaktır. Bireysel mücadele ile son derece hızlı çoğalan ve dayanıklı bir yapıya sahip olan hamam böceğinden kurtulmak mümkün değildir. Yapılan araştırmalarda bazı hamam böceklerinin kafası olmadan bir haftaya yakın yaşayabildiği görülmüştür. Bu denli dirençli yapıya sahip zararlılar ile mücadele edebilmek için alanında uzman hamam böceği ilaçlama firmalarından destek alınmalıdır. Günümüzde gelişen teknolojiye sürekli ayak uyduran İzmir hamam böceği ilaçlama firmamız, en etkin ve kesin sonuçlar ile İzmir ve çevre ilçelerde her türlü haşere ilaçlama yapmaktadır.

[info]Hamam böceği özellikleri[/info]

[info]Hamam böceği nasıl ürer?[/info]

[info]Hamam böceği zararları[/info]

[info]Hamam böceği nasıl yok edilir?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir