İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Hamam Böceği Özellikleri

Haşereler arasında en rahatsız edici olanlardan birisi olan hamam böcekleri ancak ilaçlama yapılarak ortadan kaldırılabilir. Mutfakta gördüğümüzde iğrendiğimiz, ortaya bıraktığı yumurtalar ile mikrop saçan ve bir o kadar hız üreyen bu canlı tedbir alınmadığı takdirde büyük sorunlar ortaya çıkartmaktadır. Hamam böceği özellikleri yalnızca onun kendine has fiziki özellikleri değil aynı zamanda saçtığı mikropların da özelliklerini kapsar ve bunları bilmek gerekir.

Hamam Böceği Özellikleri Nelerdir?

Hamam Böceği Özellikleri
Hamam Böceği Özellikleri

En uygun olarak ılık ve nemli ortamlarda yaşayabilen hamam böcekleri kutuplar dışında neredeyse her ortama uyum sağlayabilen zararlılardır. Bazı hamam böcekleri özellikleri arasında yiyecek olmadan 1 ay, su olmadan ise 3 ay kadar yaşayabilmeleri vardır. Su altında yarım saate yakın süre kalabilirler. Rengi genellikle siyah ya da kahverengi olan hamam böceği boyu türlerine göre yaklaşık 1,5 cm ila 3 cm arasında değişmektedir. En büyük hamam böceği türü Avustralya’da görülen Macropanesthia gergedan olarak ya da gergedan hamam böceği olarak da bilinen dev hamam böceğidir. Bu hamam böceğinin boyu yaklaşık 9 cm ağırlığı ise 35 gr. kadardır.

Ülkemizde de hamam böcekleri sıklıkla görülmekte ve iğrenti hissi yaşatmalarının yanı sıra üremeleri ile adeta içinden çıkılmaz bir durum oluşturmaktadırlar. Evlerimizde, iş yerlerimizde, kamu binalarında, park ve bahçelerde görülebilecek hamam böcekleri için acil olarak ilaçlama desteği almak gerekiyor. Özellikle çabuk üredikleri için bir anda çevremizi kuşatacak kadar çoğalabilen hamam böceklerinden sonsuza kadar kurtulmak ve ortamda hijyen sağlamak ilaç firmalarının işidir. Hamam böceği özellikleri ne olursa olsun alanında uzman bir böcek ilaçlama şirketi ile anlaşıp hamam böceklerinin ortadan kaldırılması gerekir.

Farklı yöntemler deneyerek kendi başınıza hamam böceklerinden sonsuza kadar kurtulmanız olası değildir. İlaçlamada geliştirilen teknikler ile haşereler kesin olarak temizlenmektedir. İlaçlamada kokulu, kokusuz, jel ve fare ilaçlama teknikleri kullanılır. Hamam böceğinin yoğun görüldüğü yerlerde kokulu ilaçlama tercih edilmektedir. Kendi pisliği ile beslenen hamam böceğinin sebebiyet verdiği hastalıklara maruz kalmamak için hemen ilaçlama firmasını arayarak bu hizmetten yararlanın, ortamınızı hijyenik bir hale getirin.

[info]Hamam böceği özellikleri[/info]

[info]Hamam böceği nasıl ürer?[/info]

[info]Hamam böceği zararları[/info]

[info]Hamam böceği nasıl yok edilir?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir