İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Hamam Böceği Zararları

Hamam böceği kanalizasyon ve su giderleri gibi son derece kirli bölgelerden geçerek insanların yaşam alanlarına ulaşır. Böylece geçtikleri ortamlardan üzerlerine aldıkları mikropları da ev, iş yeri gibi kapalı alanlara taşırlar ve insanların hastalanmasına aracı olurlar. Bu hastalıkların başında ölümle sonuçlanabilen humma, tifüs gibi salgın hastalıklar gelmektedir.  Maddi manevi birçok zararı olan hamam böceğinin faydaları ise dünyanın ekosistemi dahilindedir. Hamam böceği zararları çok fazladır ve acil olarak tedbir alınması gerekir.

Hamam Böceği Zararları Nelerdir?

Hamam Böceği Zararları
Hamam Böceği Zararları

Hamam böceği yaz kış demeden ortaya çıkan, görüntüsü ile iğrenti uyandıran ama yaydığı hastalıklar ile daha da dikkat edilmesi gereken bir haşeredir. Hamam böceğinin kendi dışkılarını dahası kendi türünün ölülerini yiyerek beslendiklerini düşünürsek ne denli büyük hastalıklara kapı açtığını düşünebiliriz. Bu nedenle hamam böceği zararları nedir diye sorduğumuzda iki kez düşünmeliyiz.

Hamam böceklerinin vücutlarında protozoa ve virüsler mevcuttur. Salgıladıkları kötü kokular, hemen her yere bıraktıkları dışkı ve yumurtaları ile adeta bir mikrop yuvasıdır. Oryantal hamam böceği dediğimiz böcek çöplerden getirdikleri artıklarla mikropları evlerimize taşır. Amerikan hamam böceği dediğimiz türde dizanteri, cüzzam, veba, ishal gibi pek çok bulaşıcı hastalığa neden olurlar. Alman hamam böceklerinin ise tifo ve astıma sebebiyet verdikleri bilinmektedir.

Hamam böceği zararları ile mücadele etmek için en etkili yöntem ilaçlamadır. Hamam böcekleri kapalı ya da açık alanlar fark etmeksizin her yerde görülebilir. Hamam böceklerinin üstesinden gelmek için alanında başarılı bir ilaçlama firması ile çalışmak gerekir. Tam donanımlı böcek ilaçlama ekipleri gerekli ilaçlamaları yaparak hem hamam böceklerini hem de diğer haşerelerin ortaya çıkma ihtimalini ortadan kaldırmak mümkündür.

Hamam böcekleri biz farkında olmadan mutfakta yiyeceklerin üzerine yumurta bırakabilmekteler. Yani biz farkında olmadan aslında yiyeceklerimize çok zararlı mikroplar bulaşmış olmaktadır. Hamam böcekleri tıpkı diğer haşerelerde olduğu gibi en hızlı şekilde ortadan kaldırılmalıdır. Hamam böceği zararları etki etmeden bir an önce ilaçlama hizmetinden faydalanmak gerekir.

Kaynak : https://www.teknikturk.com.tr/TR/bilgi-merkezi/64/hamam-boceginin-zararlari

[info]Hamam böceği özellikleri[/info]

[info]Hamam böceği nasıl ürer?[/info]

[info]Hamam böceği zararları[/info]

[info]Hamam böceği nasıl yok edilir?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir