İzmir Böcek İlaçlama
İlçeler

İzmir Bayındır İlaçlama

Kategori : İlçeler | 0 Yorum

bayindir-ilaclamaBayındır ilçesi İzmir’in doğusunda, merkeze 78 km uzaklıkta bir yerleşim yeridir.  Ekonomisi tarımcılığa ve hayvancılığa dayalı olan ilçede sıklıkla yaşanan haşere ve böcek sorunlarına karşın İzmir ilaçlama şirketleri tarafından yönlendirilen Bayındır ilaçlama servisleri hizmet vermektedir.  İlçenin tarıma elverişli topraklarında sebzecilik ve meyvecilik yaygındır.  İlçenin kuzeyinde yer alan sıradağlara doğru eğimli arazilerde zeytin ağaçları yaygındır. Egenin büyük bir bölümünde olduğu gibi burada da zeytincilik önem kazanmıştır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığının yaygın olarak yapıldığı ilçede tarımcılık da yaygın olarak yapılmaktadır. Köylerde yapılan tarımın bir kısmını hayvanlara yem sağlamak için yetiştirilen silajlık mısır tarımı oluşturmaktadır.  Hayvan barınaklarında ve tarım alanlarında sıkça görülen haşerelere karşı Bayındır ilaçlama firmaları tarafından, pire ilaçlama, kene ilaçlama, sinek ilaçlama, fare ilaçlama gibi uygulamalar yapılmaktadır. Haşere sorunlarının sıkça görüldüğü bu yerlerde zirai ilaçlarla bilinçsiz yapılan uygulamalar tarım ürünlerine veya hayvanların sağlığına ciddi zararlar verebileceği gibi maddi kayıplara ve çevresel koşullara göre ciddi sağlık sorunlarına da neden olabilir. Her haşere türü ve görüldüğü mekana göre farklı kullanılması ve uygulanması gerektiğinden yanlış seçilen ilaçlar haşereler üzerinde etkili sonucu vermeyecektir. Yaşanacak olumsuz sonuçlara sebebiyet vermemek için ilaçlama konusunda uzman olan izmir ilaçlama servislerinden yardım alınmalıdır.

Bayındır ilçesinde peyzaj ürünleri ve süs bitkileri yetiştiriciliği de yaygın olarak yapılmaktadır. İlçede süs bitkileri üretimi yapan küçük ve orta ölçekli 200’ün üzerinde işletme bulunmaktadır. Yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlayan bu işletmelerde yaygın ürün çeşitliliği ile ülkemizin birçok yerine satış yapılmaktadır.  Süs bitkilerinin yetiştirildiği alanlarda ve sera gibi sıcak iç mekanlar haşere ve böcek türlerinin sıkça görülebileceği alanlardır. Burada görülen böcekler bitkilerin yapraklarına ve köklerine zarar vererek önemli ölçüde maddi kayıplara neden olabilir. Özellikle bitkilerin yapraklarını kemirerek yarı dairesel ısırıklar ve delikler oluşturarak kurumasına ve kötü görünüme sebebiyet veren haşereler bu bitkilerin süs değerini azaltmaktadır.  Bu alanlarda sıkça görülen zararlı haşerelere karşı İzmir ilaçlama firmaları profesyonel böcek ilaçlama uygulamaları yapmaktadır.

Böcek ilaçlama işlemi zirai ilaçlarla bilinçsiz uygulandığında haşerelerden çok bitkilere zarar verebilir. Bu nedenle haşere görülen ortam ve haşere türü ne olursa olsun, amatör uygulamalar ile oluşabilecek maddi kayıplara ve çeşitli sağlık sorunlarına sebebiyet vermemek için Bayındır ilaçlama hizmeti veren İzmir ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır. İlaçlama hizmeti alacağınız firmaları araştırırken de verilen hizmetten etkili sonuç alabilmeniz açısından mutlaka yasal izin belgelerine sahip olan ve sağlık bakanlığından onaylı kaliteli ilaçlar kullanan İzmir haşere ilaçlama servisleri arasında tercih yapın. Çünkü yasal yükümlülüklere uymayan ve ucuz ilaçlama fiyatları ile kalitesiz ilaçlar kullanarak haşereler üzerinde etkili olmayan, çeşitli sağlık sorunlarına ve maddi kayıplara neden olan korsan ilaçlama firmaları İzmir’de rant sağlama çabası içerisindedir. Bu nedenle Bayındır böcek ilaçlama hizmeti veren firmanın yasal izin belgelerini görmeden hiçbir işlem yaptırmayın.

 

İZMİR İLAÇLAMA – İLÇE VE SEMTLER