İzmir Böcek İlaçlama
İzmir İlaçlama

İzmir Böcek İlaçlama

ilaclamaİzmir ili Türkiye’de İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü büyük şehirdir. Aynı zamanda çok gelişmiş bir liman kenti ve fuar merkezi olarak da bilinmektedir. Liman kenti olması nedeni ile çok sayıda kişinin ziyaret etmesinin yanı sıra çok eski zamanlarda antik yerleri ve tarihi dokusu, eserleri ile de yurt içi ve yurt dışından her sene birçok ziyaretçi almaktadır.

İzmir ilinde Akdeniz iklimi hakimdir. Kışların çok soğuk olmamakla birlikte ılık ve yağışlı geçtiği il, yaz aylarında ise sıcak ve kuraktır. Yazın sıcaklık 45 dereceyi bulabilmektedir. İzmir merkezinde yeşil alanın az olmasına karşın yerleşim yerlerinin biraz dışına çıkıldığında bol miktarda bitki örtüsüne rastlanır. Kentin topraklarının %50 lik alanı orman iken ekili alan toprağın %33 lük kısmını kaplar. Bu alanlarda başta zeytin ağacı olmak üzere, fıstık, kızılçam ve makiler görülür. Ekili alanların haşere vb. zararlılardan etkilenmemesi için düzenli olarak yılın belirli zamanlarında böcek ilaçlama yapılmalıdır. İzmir böcek ilaçlama hizmeti veren firmalar haşere ilaçlama işlemini uygularken kesinlikle ekinlere zarar vermemelidir.

Ekinlere ve mahsullere zarar gelmemesi içinde doğru uygulama yapılması ve uygulama sırasında doğru ilaçların kullanılması gerekir. Bu nedenle ilaçlama yaptırılacak İzmir böcek ilaçlama şirketi seçilirken dikkat edilmelidir. Yalnız ekili ya da açık alanlarda değil ev ve işyeri gibi kapalı mekanlarda da hamam böceği, fare vb. zararlılardan korunmak için  İzmir haşere ilaçlama hizmeti veren firmalardan destek alınmalıdır. Aksi şekilde yasa dışı faaliyet göstererek insanların da sağlığını tehlikeye atan kişiler veya firmalar cezalandırılmaktadır.