İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

İzmir Çekirge İlaçlama

Çekirge, 6 bacaklı ve uzun yapılı olan düz kanatlı bir böcek türüdür. Zıplayarak hareket eden çekirgeler, bacaklarının 4 tanesini yürümek, arka kısımlarında bulunan 2 bacaklarını ise zıplamak için kullanırlar.Tarla ve ekinlere zarar vermeleri ile bilinen çekirgelerden kurtulmanın en etkili yolu böcek ilaçlamadır. İzmir ve çevre ilçelerde yıllardır olduğu gibi kaliteli ve garantili böcek ilaçlama hizmetini İzmir İlaçlama Şirketi vermektedir.

İzmir Çekirge İlaçlama Hizmeti

cekirge-nedirBitkisel ürünler ile beslenmelerini sağlayan çekirgelerin etçil beslenen türleri de vardır. Özellikle yaz aylarında aktif olan çekirge, tarla, bahçe, çayırlık, çimenlik ve ekili alanlarda yaşar. Yüzlerce türü bulunan çekirgelerin en bilinen türleri; mısır çekirgesi ve İtalyan çekirge, tarla çekirgesi, yeşilçekirge, değnek çekirge’dir. Ağız yapıları çok güçlü olan çekirgeler, yaşadıkları ortamlarda yiyeceklerinin azalması durumunda başka sıcak bölgelere sürüler halinde göç ederler. Çekirgeler sürü halinde kondukları onlarca dönümlük ekili alanları kısa sürede talan edebilirler.

Çekirge sürüleri gökyüzünde kara bir bulut gibi görülür. Uzak mesafeleri uçabilen çekirgeler, havada aralıksız 11-12 saat kalabilir. Çiftleşmelerini sonbahar ve ilkbahar aylarında gerçekleştiren çekirge, yumurtalarını toprak içlerinde saklar. Çekirge yavrularına “nimfa” adı verilir. Tarla, bahçe ve ekili alanlarda yetiştirilen ekinlere kemirerek zarar veren çekirgeler, özellikle çiftçilerin en büyük düşmanıdır.

Çekirgelerden kurtulmak için, çekirge ilaçlaması yaptırmak gereklidir. İzmir kimya ilaçlama şirketimiz, kapalı ve açık alanlar olmak üzere tüm mekanların ilaçlamasında profesyonel hizmet sağlamaktadır. Günün her saati, şirketimizi arayarak çekirge ilaçlama hizmet talebinde bulunabilirsiniz.Böcek ilaçlama profesyonellik isteyen bir iştir. Yanlış ilaçlama neticesinde ortaya çok daha korkunç manzaralar çıkabilir. Bu nedenle ilaçlamanın doğru bir şekilde uygulanması son derece önem taşır. İzmir İlaçlama Şirketi uzman kadrosu, çekirge sorunu yaşadığınız yere gelerek en etkili şekilde Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ile ilaçlama işlemini yaparlar. İlaçlama sonrasında çekirge sorununuz ile beraber diğer haşerelerden de kurtulmuş olursunuz. Çekirge sorunu yaşıyorsanız hemen arayın, bu sıkıntıdan anında kurtulun.

[info]Çekirge İstilası[/info]

[info]Çekirge Üretimi[/info]

[info]Çekirge Türleri[/info]

[info]En Büyük Çekirge[/info]

[info]Yeşil Çekirge[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir