İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79
izmir-ciyan-ilaclama

Çiyan İlaçlama

Çiyan, çok tesirli zehre sahip, omurgasız canlıdır. Vücut yapıları uzun ve ince olan çiyanlar, görünüş olarak kırkayak böceğine benzerler. Vücutları boğumlar halindedir olan ve her vücut boğumunda 2 çift ayak bulunan çiyanların, ayakuçları çok zehirlidir. Alt kısmında onlarca ayak bulunan çiyan, dünyanın her yerinde görülebilir. Türlerine göre boyları değişen çiyanlar ortalama 30 cm kadardır. Çok renkli olan çiyanlar, çoğunlukla kırmızı, siyah, kahverengi, sarı ve mavi renklidir. Yaşam alanı olarak, dağlık bölgeleri ve çayırlık alanları seçen çiyan, taş ve molozların altında, kayaların diplerinde, çalıların ve yaprakların altında bulunur. Çıyan ilaçlama hizmetini yıllardır olduğu gibi kaliteli ve garantili şekilde İzmir İlaçlama Şirketi ile irtibata geçerek alabilirsiniz.

Çiyan İlaçlama Hizmeti

izmir-ciyan-ilaclamaYuvalarını toprak içlerine kazdıkları çukurlara yapan çiyan böcekleri, kendilerine sığınacak yer bulmak amacı ile mekân içlerine yönelebilirler. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında yağmurların çok yağması ile yuvası bozulan çiyan böceği, kendisini korumak amacı ile ev içlerine yönelir. Mekan içlerine girdiklerinde nemli alanları tercih eden çiyan böceği, çatı katlarında ve bodrumlarda görülebilir. Çok zehirli olan çiyan böceğinin görülmesi durumunda bireysel olarak müdahale etmeyip, profesyonel bir ilaçlama şirketi aranmalı ve çiyan ilaçlama talebinde bulunulmalıdır.

Aksi takdirde çiyan böceği kendisini tehlikede hissettiğinde çok tehlikeli olabilir ve ısırabilir. Çiyan sokması, çok tehlikelidir ve ölümcül sonuçlar doğurur. Çok etkili zehre sahip olan çiyan böceği, insanı kısmi felce uğratabilir. Bu nedenle mekana kesinlikle çiyan ilaçlaması yapılmalıdır. Çiyan zehrinin tesiri çiyanın türüne ve yaşam alanına göre değişir. Sıcak ortamlarda yaşayan çiyan türleri, nemli ortamlarda yaşayan çiyan türlerine göre daha etkilidir. Beslenmesini küçük böcek türleri ile sağlayan çiyan böceği, doğal ortamlarda yaşayan küçük böcek türleri ile beslenir. Çiyan ısırması, çok tehlikelidir. Çiyan, tarafından ısırılan kişilerin vücutlarında şişme ve kızarıklık görülür. Aşırı acı, kaşıntı, halsizlik, iştahsızlık, bulantı, kusma ve baş ağrısı gibi şikâyetler zamanla ortaya çıkar. Yumurtlama sistemi ile çoğalan çiyan böceği, her üremesinde 10-15 arası yumurta yapar.

Çiyan görülmesi durumunda acilen ilaçlama şirketleri ile irtibata geçilmeli ve en kısa sürede mekânınıza çiyan ilaçlama uygulaması yapılmalıdır. İzmir ilinde ve ilçelerinde bulunan servisleri ile profesyonel ve ucuz fiyatlarla ilaçlama hizmeti sağlayan İzmir ilaçlama şirketi, deneyimli personeli ve etkili ilaçları ile tüm haşerelere haşere ilaçlama hizmeti sağlamaktadır.

[info]Çiyan nerede yaşar?[/info]

[info]Çiyan üremesi[/info]

[info]Çiyan zararları[/info]

[info]Çiyan ile kırkayak arasındaki fark[/info]

[info]Çiyan ilaçlama nasıl yapılmalıdır[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir