İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Danaburnu İlaçlama

Danaburnu ilaçlama; toprakta küçük çaplı kanallar açarak ilerleyen ve bitkilerin köklerinden beslenerek, ekinlerin kurumasına neden olan bu haşerelerden kurtulmak için en etkili çözüm metodu ilaçlamadır. İzmir ve çevre ilçelerde böcek ilaçlama hizmetini yıllardır kaliteli bir şekilde sürdüren İzmir İlaçlama Şirketi bir telefonla ilaçlama işlemini a’dan z’ye gerçekleştiriyor.

Danaburnu İlaçlama Hizmeti

danaburnu-ve-danaburnu-ilaclamaDana burnu; sera, tarla ve bahçe gibi alanlarda daha fazla görülmekle beraber; bu alanlara bağlantısı olan ev, iş yeri, fabrika gibi mekanlardaki bitkilerin içinde de görülebilir. Toprağın derin noktalarına kadar ilerleyebilen bu haşere, bireysel yöntemler kullanılarak yok edilemez.

Bunun yanı sıra; amatör ya da zirai ilaçlamalar, dana burnu ile mücadele hususunda çözüm verse dahi, bitkilere de ciddi zararlar vererek, ekinlerin kurumasına yol açacağı gibi çevre sağlığını da tehdit edecektir. Bu nedenle danaburnu ile mücadele için profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından açık alan ilaçlaması yaptırmak ya da kapalı alanlardaki bitkiler için uygulama hizmeti almak şarttır.

Genellikle siyah tonlarında olan dana burnu, 3-4 cm büyüklüğündedir ve güçlü ağız yapısı sayesinde filizlenmekte olan bitki köklerine ciddi zararlar verebilmektedir. İlkbahar aylarında daha hızlı çoğalan ve yumurtalarını bitki köklerine bırakarak, fidanların gelişemeden kurumasına neden olmakla birlikte, ekinlerin gelişimini de olumsuz etkileyen dana burnu ile mücadele bu açıdan da büyük öneme sahiptir.

Yağmurdan sonra toprak yüzeyine çıkarak, iç mekanlara girebilen bu haşereler, oldukça büyük bir yapıya sahip olduğu için korku yaratmakta ve beslenme sırasında gürültülü sesler çıkarak insanları rahatsız etmektedir. Bahçeli evler, çiftlik ya da yazlık ev gibi yerlerde, kapalı alanlara sıklıkla girerek, buradaki bitkilere zarar veren bu böcekleri yok etmek için profesyonel metotlar ile danaburnu ilaçlama yapan firmalardan hizmet almak gereklidir.

Dana burnu haşeresinden kurtulmak için bahçe ve sera gibi alanlar ile tarlalarda yapılan ilaçlama işlemlerinde; sıvı ilaçlar kullanılmaktadır. Mücadelesi zor olan haşereler arasında yer alan danaburnunu yok etmek için etkili böcek ilaçları kullanmak ilaçlama firmalarından hizmet almak gereklidir.

Amatör yöntemler ile yapılan uygulamalar, bu haşereleri yok edemeyeceği gibi; çevre sağlığına ve ekinlere de ciddi zararlar verebilmektedir. Bu nedenle dana burnu ile mücadele için; alanında uzman elemanlar ile hizmet veren ve sağlık bakanlığı onayından geçmiş böcek ilaçları ile uygulama yapan böcek ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak gereklidir. İzmir İlaçlama Şirketi ile danaburnu ve diğer haşerelerden en etkili ve garantili şekilde kurtulursunuz.

[info]Danaburnu zehirli midir?[/info]

[info]Evde danaburnu görmek[/info]

[info]Danaburnu neye benzer?[/info]

[info]Danaburnu ne zaman çıkar?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir