İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kertenkele İlaçlama

Kertenkele ilaçlama, soğukkanlı bir canlı olan ve çok hızlı hareket etme ile kamufle olma özelliğine sahip olan bu haşerelerden kurtulmak için yapılması gereken bir uygulamadır. Açık alanlarda daha sık görülen kertenkele, dış mekanlardan iç mekana da kolayca giriş yapabilmektedir. Bu nedenle; ev, iş yerleri, fabrika gibi alanların yanı sıra; bina içi, bodrum ve çatı gibi kapalı alanlar için de kertenkele ile mücadele yapılabilmektedir.İzmir ve çevre ilçelerde İzmir İlaçlama Şirketi, sizin için en etkili ilaçlama işlemlerini gerçekleştirip sizi bu haşerelerden kurtarmaktadır.

Kertenkele İlaçlama Hizmeti

kertenkele-bocek-ilaclamaDayanıklı bir haşere türü olan ve öldürülmesi oldukça zor olan bu sürüngenler, çok hızlı çoğalabildiklerinden, kısa sürede kapalı alanları dahi sarabilmektedir. Birçok kertenkele türü bulunduğu gibi, bu sürüngenlerin bukalemun, iguana ve dev kertenkele gibi son derece tehlikeli türleri de bulunmaktadır. Ancak ülkemizde daha sık görülen ve kapalı alanlara girerek korkuya neden olan türleri; böcekler ile beslenen kertenkelelerdir. Genellikle zehirsiz olan bu haşereler, yaşam alanlarına bakteri ve mikrop yayarak hastalıklara yol açabildiği gibi; bazı zehirli türlere de sahiptir.

Kertenkeleden kurtulmak için farklı ilaçlama yöntemleri ile farklı formlardaki kertenkele ilaçlama işlemlerini kullanılabilmektedir. Sıvı ilaçlar özellikle bu haşerelerin çok fazla görüldüğü bahçe gibi alanlarda iç mekana girişi engellemek amacıyla yapılırken; çatı, kömürlük ve ev gibi iç mekanlar için de sıvı ilaçlar kullanılabilmektedir.

Oldukça hızlı hareket ettiği için yakalanması mümkün olmayan kertenkele ilaçlama yapılmadığı sürece üremeye devam edeceğinden, bu haşerelerin görüldüğü alanlarda böcek ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almak şarttır. Sıvı ilaçların yanı sıra toz ilaçlar kullanılarak da gerçekleştirilebilen kertenkele ilaçlaması için; daha etkili sonuç almak için iki ilaç türü eş zamanlı şekilde de uygulanabilmektedir. Bireysel olarak yok edilmesi mümkün olmayan bu haşereler ile mücadele geciktirildikçe, sayıları artacak ve yok edilmeleri zorlaşacaktır.

Kertenkeleden kurtulmak için yapılan böcek ilaçlama uygulamalarında kullanılacak olan haşere ilaçlarının kalitesi büyük öneme sahip olduğu gibi; ilaçlama teknikleri de bu konuda önem taşımaktadır. Basit yöntemler ile uygulanan kertenkele ilaçlaması bu haşerelere karşı sonuçsuz kalacağı gibi, üremelerinin önüne geçemeyeceğinden mücadeleyi de zorlaştıracaktır.

Dolayısıyla kapalı ya da açık alanlarda kertenkeleyi yok etmek için amatör yöntemlere  başvurmak yerine Sağlık bakanlığı onayına sahip olan izmir ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almak gereklidir. İzmir İlaçlama Şirketi ile tek bir telefonla haşerelerden kurtulursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir