İzmir Böcek İlaçlama
Haşerelerİzmir İlaçlama

Tespih Böceği

tesbih-bocegi-ilaclamaTespih böceği, görünüş olarak yuvarlak olan ve genellikle kahverengi, siyah ve gri renklerde olan bir böcektir. Kendisini korumaya aldığında içe kıvrılarak top şeklini almasından dolayı bu böceğe tespih böceği ve bazı kesimlerce de top böceği denir. Yuvarlak görünüşlü ve vücutları bölmeli şekilde olan tespih böceklerinin vücutlarının alt kısımlarında onlarca ayakları bulunur. Daha çok tarlalarda, bahçelerde, taş ve kayalıkların altında, nemli ve rutubetli alanlarda yaşayan tespih böcekleri, beslenmesini bitkisel yollarla sağlar.

Ev içlerinde saksı çiçeklerinin diplerine, odaların nemli bölgelerine, banyolara ve tuvaletlere yerleşen tespih böcekleri, insanların gıda ürünleri üzerinde gezerek belenmelerini sağlarken bıraktıkları pislikleri ile de hastalık yayarlar.

Tespih böceği ile mücadele için böcek ilaçlama şirketlerinden tespih böceği ilaçlaması hakkında yardım alınmalıdır. İlaçlama konusunda İzmir ilinde ve tüm ilçelerinde profesyonel ilaçlama hizmeti veren İzmir kimya ilaçlama şirketimizden tespih böceği ilaçlama ve tüm haşere ilaçlama konularında ekonomik ve garantili hizmet sağlamaktadır.