İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Urla İlaçlama

izmir_urlaBöcekler insanların yaşadığı yerlere davetsiz bir şekilde girerek rahatsızlık veren canlılardır. Dünya üzerinde bulunan böcek türleri, hayvanlar aleminin 4/5’ini oluşturmaktadır. Bu kadar kalabalık bir aile olan böcekler, besin alışverişi nedeni ile insanların yakınına gelerek, insanların besin maddelerine ortak olurlar. Yani amaçları insanlara yakın olmak değil, besin maddelerine yakın olmaktır. Tüm canlılar gibi böceklerin de birincil amacı beslenmektir. Ancak hayvan içgüdüleri insanların bulunduğu ortamda çok fazla yaşamayacaklarını anlatamaz. İnsanlar üzerinde korku, tedirginlik ve huzursuzluk hissi uyandıran böcekler, insanlar tarafından ilaçlanarak yok edilmektedir. Çünkü böcekler küçük ama büyük zararlar veren canlılardır. İnsanlara direkt ya da indirekt yollardan hastalık bulaşmasına neden olan bu canlılara karşı, ilaçlama yapılması gerektiği  hazırlanan yönetmelik ile de belirtilmiştir. Bu canlılar ile mücadele eden Urla ilaçlama ilçede görülen ve insanlara zarar veren haşerelerin yok olması için elinden geleni yapmaktadır. Teknik ve pratik donanıma sahip olan İzmir ilaçlama firmaları yılların verdiği deneyim ile haşerelerin insanlara verdiği rahatsızlığı sona erdirmektedir.

Sıcak havalarda ortaya çıkan haşereler yaz mevsiminde insanların kabusu olmaktadır. İnsanların kanını emerek ya da yiyecek maddeleri üzerinde dolaşarak hastalık bulaştıran haşerelere karşı, ilaçlama yaptırmak zorunludur. İnsanların yaşadığı yerlere, pis su giderlerinden, evcil hayvanların üzerinde, açık kapı ve pencerelerden, duvarlarda fark edilmeyen delik ve çatlaklardan, havalandırma boşluklarından girmeyi başaran haşereler, dolaştıkları her yere, taşıdıkları mikrobu bulaştırırlar. Mutfak, banyo, tuvalet gibi karanlık ve nemli ortamları seven hamamböcekleri, gıda maddeleri üzerinde dolaşarak, salya ve kakasını yiyeceklere bulaştırır. Bu canlıların bulaştırdığı mikroplar, yiyecekler üzerinde bakteri üremesini hızlandırdığı için yiyecekler bozulmakta ve bu yiyecekeri tüketen insanlar besin zehirlenmesi ile karşı karşıya kalmaktadır. Urla ilaçlama evlerde ve diğer kapalı alanlarda görülen hamamböceklerini, ilaçlayarak insanlara verdiği zararı sona erdirmektedir.

Hamamböceği için uygulanan böcek ilaçlama fiyatları Urla ve çevresinde hizmet veren firmaların insiyatifi ile düzenlenmektedir. İnsanların başını ağrıtan bir diğer haşere türü de piredir. Pire insan kanı emerek beslenen, küçük, kahverengi ya da siyah renkli böcektir. Zıplayan bir haşere türüdür. Gece ve gündüz fark etmez, acıktığı her an insanları ısırır ve kanını emerek beslenir. İnsan vücudunda yaşayan türüne insan piresi denir. Evlere çoğunlukla evcil hayvanların üzerinde gelir. Sayıları bir anda yüzlere çıkabilir. Bunun nedeni dişi bir pirenin günde 20 kadar yumurta bırakmasıdır. Urla haşere ilaçlama insanların kanını emerek onlara brucella hastalığı bulaşmasına neden olan pireleri, yaşam alanından uzaklaştırmak için gerekli teknik donanıma sahiptir. Bu tür canlılar için kokulu ilaçlama yöntemi uygulanmaktadır. Haşere ilaçlama fiyatları Urla ilçesinde faaliyet gösteren İzmir böcek ilaçlama firmaları tarafından düzenlenmektedir.

İlçede görülen fare de ilaçlama yapılan bir başka haşere türüdür. Fareler, ülkemizin her yerinde olduğu gibi, Urla’da da sık rastlanılan bir haşere türüdür. İnsanlara veba ve kuduz gibi hastalıkları bulaştıran fareler, aynı zamanda insanları ısırmakta ve eşyalarını kemirerek maddi zarar vermektedir. Çok pis bir hayvan olan fare çöplük, lağım gibi yerlerden eve girdiği için  üzerinde  hastalık yapıcı mikropları barındırır. Bu mikropları dolaştığı her yere bulaştırır. Yiyecek bulunan her şeyi kemirebilen fare, en çok elektrik kablolarını kemirerek  eşyalara zarar verir.  Böcek ilaçlama şirketleri Urla ilçesinde görülen tüm haşerelerle mücadele etmektedir. Farelerin de yok olmasını sağlayan firma, başarılı ve garantili hizmeti ile tercih edilen bir ilaçlama firmasıdır. Ekonomik ve hesaplı Urla ilaçlama fiyatları ile hizmet veren firma ilçede görülen tüm haşerelerin varlığına son vermektedir.

İZMİR İLAÇLAMA – İLÇE VE SEMTLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir