İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Karınca Mücadelesi

Formicidae familyasına mensup olan karıncaların ortalama 14 bin türü vardır. Koloniler şeklinde yaşadığı bilinmektedir. Milyonlara varan sayıda karıncanın oluşturduğu koloniler mevcuttur. Karıncaların kendi aralarında iş bölümü vardır. Asker karınca, işçi karınca gibi sınıflara ayrılırlar. Karıncalar evi istila ettiklerinde içinden çıkılamaz bir durum oluştururlar. Karınca mücadelesi için ise uygulanacak yöntemler vardır.

Karınca Mücadelesi Nasıl Yapılmalı?

Karınca Mücadelesi
Karınca Mücadelesi

Karıncaların oluşturdukları koloniler içerisinde 1 veya 2 kraliçe karınca mevcuttur. Karada yaşayan hayvanların kapladığı alanın neredeyse %25’ini oluşturan karıncalar için süper organizma denilmektedir. Ancak karıncaların pek çok zararı mevcuttur. Evlere dadanıp besinleri yerler. Hatta bazı binaların yapılarını çürütürler ki bu da yapının zayıflamasına sebebiyet verir. Bir takım karıncalar ise ısırdığı takdirde büyük bir ağrı verebilir. Bu gibi ciddi problemlerle yüz yüze gelmemek için karınca mücadelesi yapmak gerekir.

Karıncalar ile yapılacak mücadelenin en önemlisi hiç şüphesiz böcek ilaçlamadır. Ancak böcek ilaçlama işleminde karıncaların yumurtlama dönemi iyi hesaplanmalıdır. Ona göre periyotlar halinde işlem uygulanmalıdır. Karınca ilaçlamasında sıvı, toz ve katı formda ilaçlar kullanılabilir. Ayrıca jel ilaçlama da yine karınca ilaçlama hizmeti kapsamında yapılır. Kokusuz ilaçlama ile evi boşaltmadan karıncalar için ilaçlama yapılabilir.

Karınca mücadelesi açık ya da kapalı ortamlarda sıvı ilaçlar kullanılarak ya da toz ve katı formdaki karınca ilaçları ile yapılabilmektedir. Karıncalardan kurtulmak için büyük önem taşıyan ilaçların kalitesine dikkat edilmesi gerektiği gibi uygulama yöntemleri konusunda da dikkatli davranmak şarttır. Basit ilaçlar ile yapılan karınca mücadelesi bu haşerelere karşı etkili olamayacağı gibi sağlıksal açıdan da birtakım sorunlara yol açabilecektir. Karınca ilaçlama tıpkı diğer haşere ilaçlamalarında olduğu gibi profesyonellik isteyen bir ilaçlamadır ve uzmanları tarafından dikkatlice yapılmalıdır. İzmir ilaçlama olarak, her türlü karınca sorunlarını kökten hallediyoruz. Ev, iş yeri dış mekanlarda istenmeyen haşerelere kesin çözüm sunuyoruz. Aklınıza takılan herhangi bir soru var ise İzmir İlaçlama Şirketi olarak bizleri arayabilir, detayları öğrenebilir ve ilaçlama hizmeti ile en hızlı şekilde karınca derdinden kurtulabilirsiniz.

 

[info]Karınca mücadelesi?[/info]

[info]En büyük karınca[/info]

[info]Karınca ilaçları[/info]

[info]Karınca evleri[/info]

[info]Karınca savaşı[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir