İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kene Belirtileri

Dünyada çevresinde haşereler arasında en tehlikeli olduğu bilinen kenenin sokması dahilinde ölümcül sonuçlara varan durumlar meydana getirdiği biliniyor. Diğer haşereler gibi keneden de korunmak gerekiyor. Daha çok yeşillik alanlarda görülen kene hayvanlara oradan da insanlara musallat oluyor. Kan emici bir haşere olan kene ile mücadelede en etkili yöntem ise böcek ilaçlamadır. Kene belirtileri ile acil bir müdahaleye gereksinim duyulacaktır.

Kene Belirtileri Nelerdir?

Kene Belirtileri
Kene Belirtileri

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına neden olan kene; ağaçlık alanlarda, park, bahçe, çiftlik gibi mekanlarda sıklıkla görülmektedir. Deriyi delerek, kan emme sırasında taşıdığı virüsleri bulaştırarak salgın hastalıkların yayılmasına yol açan kene ilaçlama yapılmadan yok edilmesi son derece zor olan bir haşeredir. Kene yapışması sonrasında Kırım Kongo hastalığının belirtileri kısa sürede ortaya çıkmaktadır. Kene belirtileri arasında mide bulantısı, kas ağrısı, iştahsızlık gelmektedir. Bunun yanı sıra deri altında gerçekleşen kanamalar ile dışkıda görülen kan da kene belirtileri arasında yer almaktadır. Kene belirtileri bir kişide görülüyorsa mutlaka kontrol için bir sağlık kuruluşuna gitmelidir. Aksi halde sağlığını büyük tehlikeye atmış olacaktır.

Kene belirtileri ortaya çıkmadan önce yapılacak şey tedbir almaktır. Kenelerden kalıcı olarak kurtulmanın tek yolu öncesinde alınacak tedbirlerdir. Yani kene size gelmeden siz tedbirinizi alırsanız zaten ortada bir problem kalmayacaktır. Bahçelik, park alanlarında rahatlıkla dolaşabileceksiniz. Kendiniz ve sevdiklerinizi kene gibi zararlı bir haşerden ancak bu şekilde koruyabilirsiniz.

Kene ölümcül bir virüs yaydığı için görmezden gelmek hayati bir tehlikeyi görmezden gelmekle aynı şeydir. Kene için yapılacak en önemli tedbir böcek ilaçlama hizmeti almak olacaktır. Böcek ilaçlama hizmeti kaliteli bir şekilde alındığı takdirde kene derdinden kurtulmak mümkündür. İzmir İlaçlama Şirketi İzmir ve ilçelerinde kene problemini tamamen ortadan kaldırıyorlar. Yapılacak böcek ilaçlama, kokulu, kokusuz, jel şeklinde olmaktadır. Yapılan ilaçlama sonrasında ölüme sebebiyet verebilen bu haşereler temizlenmiş olur ve hijyenik bir ortam sağlanır. Sadece bir telefon ile kene ilaçlama hizmetinden anında yararlanabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruları İzmir İlaçlama Şirketi çağrı merkezini arayarak sorabilir, hizmetten en hızlı şekilde yararlanabilirsiniz.

[info]Zehirli keneler[/info]

[info]Kene ısırması tedavisi[/info]

[info]Kene belirtileri[/info]

[info]Kene isirmasi[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir