İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kene İlaçlama

Kene, kan emerek beslenen ve genellikle kırsal alanlarda yaşayan büyükbaş hayvanlar üzerinde yaşayan haşeredir. Esnek vücuda sahip olan kene kan emmeye doymaz ve kan emdikçe şişer. Kene gibi tehlikeli canlılardan korunmak için mutlaka ilaçlama yaptırılmalıdır. İzmir İlaçlama Şirketi yıllardır olduğu gibi kene tehlikesine karşı en etkili ilaçlamayı yapmaktadır.

Kene İlaçlama Hizmeti

izmir-kene-ilaclama Görünüş olarak alttan ve üstten basık gibi görünen kenelerin vücutları büyük baş bölümleri küçüktür. Kan emme sırasında bu küçük kafasının tamamını deri içerisinde sokarlar. Ayaklarında üzerine rahatlıkla tırmanmalarını sağlayan vantuz görevi gören organları bulunan kene haşereleri, bu özellikleri ile üzerinde yaşadığı canlının vücudunda düşmeden tutunur.

Kırsal alanlarda, hayvan ahırlarında, ormanlık alanlarda, çayırlıklarda, piknik alanlarında, büyükbaş hayvanların üzerinde yaşayan keneler, özellikle yaz aylarında kırsal ve ormanlık alanlarda dolaşan insanların üzerine tırmanır ve kan emer. Kene ısırması ile insanlara çok tehlikeli ölümcül hastalıklar bulaşabilir. Geçmiş yıllarda ülkemizde de birçok insanın ölümüne neden olan kırım – kongo kanamalı ateşi hastalığı, kene haşerelerinden bulaşan bir haşeredir.  Bu yüzden kene ilaçlama oldukça büyük önem arz etmektedir.

Binlerce türü bulunan kenelerin, birçok türünde göz yoktur ve kan emdikleri canlıyı sürekli değiştirirler. Hastalıklı ve vücudu dayanıksız olan bir hayvanın bile emdikleri kan ile ölümlerine neden olabilecek derecede kan emerler. Kenelerden korunmak için kene olabileceğinden şüphe edilen kırsal alanlarda, bahçelerde, hayvan ahırlarının yakınlarında uzun pantolon, çizme gibi eşyalar giyilmeli ya da pantolon paçaları çorap içlerine sokulmalıdır. Üremelerini yumurtlama sistemi ile sağlayan kenelerin yumurtalarından çıkan kene yavruları ilk etapta 3 bacaklı doğar ve geliştikçe 4. bacakları oluşur.

Kene sokması çok tehlikelidir. Kene ağzında özel olarak salgıladığı sıvıyı kan emeceği canlının derisi üzerine bırakarak deriyi uyuşturur. Ağız kısımlarında bulunan keskin organları ile deriyi keserek, kafasını açtığı delikten içeriye sokar ve kan emmeye başlar. Kene tarafından sokulan kişiler kesinlikle keneyi deriden koparmamalıdır.

Kene yok etmek ve keneden korunmak için İzmir ilaçlama şirketi kene ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz. İlaçlama şirketimiz, İzmir ilaçlama şirketi olarak tüm ilçelerinde açık ve kapalı alanlarda profesyonel ilaçlama hizmetlerini ekonomik fiyatlara sunmaktadır. Kene ilaçlaması için kesinlikle uzman ve profesyonel destek alınız. Amatörce ve kalitesiz ilaçlar ile yapılan kene ilaçlaması çok tehlikelidir.

[info]Zehirli keneler[/info]

[info]Kene ısırması tedavisi[/info]

[info]Kene belirtileri[/info]

[info]Kene isirmasi[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir