İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kene Isırması Tedavisi

Keneler zehirli olduklarından ve taşıdıkları virüs nedeniyle pek çok kişinin hayatını tehlikeye sokabilecek türdedir. Yeşillik alanlarda daha çok görülen kene hayvan üzerine yapışarak ortama girer ve insanlara geçerler. Kan emerek beslenen kene ısırması tedavisi ise hemen bir acil müdahale gerektirmektedir.

Kene Isırması Tedavisi

Kenelerin taşıdıkları ve tehlikeli olduğu en çok bilinen hastalığı kırım Kongo hastalığıdır. Kene yapışması durumunda mutlaka tıbbi yardım almak gerekir. Bununla beraber kene ısırmasına karşı tedbirli olmak gerekiyor. Bunun için ise en kesin yöntem olarak böcek ilaçlama işleminin yapılması geliyor. Kenelerin parazit oldukları bilinir ve hortuma benzeyen bir organları vardır. Bu organları ile canlının derisinden geçerler ve kan emmeye başlarlar. Bu emme işlemini yaparken aynı zamanda kendi bünyelerindeki diğer canlılardan aldıkları virüsleri de mevcut kan emdikleri vücuda geçirirler. Bir önceki konakladıkları vücuttan aldıklarını yeniye aktarırlar.

Keneler ölümcül sonuçlar ortaya çıkaran bir haşeredir. Bu sebeple keneleri görmezden gelmemek gerekir. Kenelere karşı alınacak en önemli tedbir böcek ilaçlama olacaktır. İzmir İlaçlama Şirketi keneler hakkında en önemli tedbiri sizler için alıyor ve ilaçlamayı yapıyor. Kene ilaçlama profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Bunun için uzman bir ekip gerekir. Alanında uzman ve yetkin kişiler tarafından yapılacak ilaçlama ile kene problemi ortadan kalkacaktır.

Kene ısırması yoluyla kana karışan virüs kısa sürede kişiye öldürebilecek denli güçlü etkiler yaratabilmektedir. Bu nedenle kene ısırması tedavisi için gecikmemek hayati önem taşımaktadır. Kene yapışması sonrasında, ısırılan alana müdahale edilmeden acilen doktora başvurmak gereklidir. Kene ısırması tedavisi için mutlaka tıbbi yardım alınmalı ve vakit kaybetmeden sağlık kuruluşlarına başvurulmalıdır. Kene ısırması tedavisi önemlidir ancak ondan önce keneye karşı alınacak tedbirler de mutlaka dikkate alınmalıdır. İzmir gibi mavi ve yeşilin buluştuğu yerlerde kene tehlikesi çok daha fazla öne çıkabilir. Bunun sebebi kenelerin yeşillik alanları sevmesidir. Yeşillik alanlarda rahat hareket etmek istiyorsanız kene gibi tehlikeli haşerelerden kurtulmanız gerekir. Kene ve diğer tehlikeli tüm haşereler İzmir İlaçlama Şirketi tarafından garantili bir şekilde temizlenmektedir. Kene ısırması tedavisi öncesinde tedbirinizi almanız yerinde olacaktır.

[info]Zehirli keneler[/info]

[info]Kene ısırması tedavisi[/info]

[info]Kene belirtileri[/info]

[info]Kene isirmasi[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir