İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kene İsirmasi

Keneler son derece tehlikeli canlılardır. Özellikle bahçe, park gibi yeşil alanların sık olduğu yerlerde görülen keneler hayvanlara yapışır ve sonrasında yeni taşıyıcısı olarak bizlere musallat olurlar. Kene ısırması sonucunda oldukça ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilir, ölüme varan sonuçlar meydana gelebilir.

Kene Isırması Hakkında

Kene İsirmasi
Kene İsirmasi

Kene isirmasi, bu haşerelerin yoğun olarak görüldüğü ağaçlık bölgelere yakın alanlarda sık rastlanan bir durumdur. Kırsal bölgelerin yanı sıra kentsel alanlarda da çok sık görülen ve ciddi sorunlara yol açan kene ile mücadele için profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almak şarttır. Kene yapışması ya da kene isirmasi durumunda acil olarak doktora başvurmak ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığının ısırılan kişi üzerindeki etkileri araştırılmalıdır. Kene isirmasi sonrasında, bireysel mücadeleden kaçınılmalı ve kene vücuttan bireysel yollar kullanılarak çıkarılmaya çalışılmamalıdır.

Keneler kan emici canlılar olduklarından hem hayvanların hem de insanların kanını emerek yaşarlar. Kan emdikleri esnada ise önceki taşıyıcılarından aldıkları mikropları yeni taşıyıcılarına aktarırlar. Kene problemi varsa kişide kesinlikle kendisi müdahale etmemelidir. Keneyi çıkartmaya çalışmak son derece tehlikelidir. Bunu uzman bir hekimin yapması gerekir. Yoksa ölüme varan sonuçlar doğurabilir. Kene ısırması ile dünyada pek çok insanın hayatını kaybettiği bir gerçektir. Durum böyle olunca özellikle yeşillik alanları bol İzmir gibi şehirlerde daha dikkatli olmak ve tedbir almak gerekmektedir.

Kene ısırması karşısında karşı profesyonel bir ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Kenenin tamamen ortadan kalkması isteniyorsa bu ilaçlama işleminin mutlaka yapılması gerekir. Kene görülmese bile yeşil alanları çok olan yerlerde rutin olarak bu ilaçlama işlemlerinin yapılması gerekir. İzmir’in yeşilliklerinde park ve bahçe alanlarında kene tehlikesi görülebilmektedir. Bunun için ise İzmir İlaçlama Şirketi uzman ekibi ile beraber kene derdini kökünden kazıyacak ilaçlama işlemleri gerçekleştirmektedirler. Kokulu, kokusuz ve jel ilaçlama yapan İzmir İlaçlama Şirketi İstanbul ve Kocaeli’de olduğu gibi İzmir ve ilçelerinde de her türlü böcek ilaçlamayı gerçekleştirmektedir. Siz de böcek ilaçlama hizmeti almak ve kenelerden kurtulmak istiyorsanız bir telefon açmanız yeterli olacaktır.

 

[info]Zehirli keneler[/info]

[info]Kene ısırması tedavisi[/info]

[info]Kene belirtileri[/info]

[info]Kene isirmasi[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir