İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79
konut-ilaçlama

Konut İlaçlama

Konut İlaçlama, yaşam alanlarımıza dahil olan her türlü zararlı haşere ve böceğe karşı mücadelede halka destek veren, teknik ekiplerce hızlı ve etkili çözümler üreten yöntemler sunmaktadır. evlerimizde ve iş yerlerimizde bizleri sıkıntıya sokan, üstelik sağlığımızı da tehlike altına alan her türlü haşere ve böcekten kurtulmanın en etkili yolu ilaçlama firmalarıyla irtibata geçmektir.

KONUT İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Kene, pire, fare, akrep, hamam böceği, kulak böceği,kırkayak, karınca, sinek gibi yaşam kalitemizi düşüren canlılar, kendi yaşam alanlarının tahrip olması sebebiyle, evlerimizin içlerine kadar yerleşmektedirler. Bu sebeple, bu gibi canlılarla mücadele için ilaçlama firmaları oluşturulmuştur. Bu ilaçlama firmaları kullandıkları ilaçlardan, bu ilaçları kullanma yöntemlerine kadar bir sürü alanda profesyonelleşmişlerdir. Bu sebeple, etkili ve hızlı çözümler elde etmektedirler.

Kan emici grubunda yer alan keneler ve pireler, kan yoluyla çeşitli hastalıkların insan bünyesine taşınmasına sebep olabilmektedirler. Humma, veba, tifüs, kuduz gibi sonu ölümle sonuçlanabilecek hastalıkların sebebi kan emici grubunda yer alan kene ve pirelerdir. Aynı şekilde fareler de yaşadıkları mikroplu alanlar nedeniyle insan sağlığını tehdit eden bir canlı türüdür. Fareler de insanlara ölümcül hastalıklar bulaştırmalarıyla bilinmektedirler. hem kendileri mikrop üreten, hem de dolaştıkları mekanlardan mikrop taşıyan bu zararlı canlıların, yaşam alanlarımızda uzun süreli barınmaları, sağlığımız açısından oldukça büyük riskler taşımaktadır. Bu yüzden ilaçlama firmalarıyla irtibata geçilerek en hızlı ve etkili çözümlerle bu problemden kurtulmakta fayda vardır.

KONUT İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Konut ilaçlamada kullanılan üç çeşit yöntem vardır. Bunların en çok kullanılanı ve etkili olanı Buharlama yöntemidir. Bu yöntem sayesinde hem evimizi istila eden zararlı canlılardan hem de bu canlıların atmosfere yaymış olduğu zehirlerden, mikroplardan arınabiliyoruz. Bu yöntemin uygulandığı mekanlar en az üç saat boş bırakılmalıdır. Buharlama yönteminin uygulanamadığı, daha kısa süreli olması gereken ilaçlamalarda da püskürtme yöntemi uygulanmaktadır. Püskürtme yönteminde ilaçlanan mekan en az yarım saat boşaltılmalıdır. Genellikle hastahane gibi, astım ve bronşit hastalarının yaşadığı mekanlar bu yöntemle ilaçlanmaktadır. Sıvı ilaçlama yöntemlerinden olan buharlama ve püskürtme yöntemi her zaman en etkili ve en sağlıklı ilaçlama yöntemidir. Konut ilaçlamalarında kullanılan bir diğer ilaçlama yöntemi de katı ilaçlama grubuna giren toz ve jel ilaçların kullanılmasıdır. Bu ilaçlama yöntemi diğer yöntemlere göre daha uzun sürelidir.

Konut ilaçlama, hem sağlık, hem zaman, hem de ekonomik açıdan her anlamda firmaların bünyesinde gerçekleştirilmesi gerekmekte olan bir yöntemdir. Ayrıca zararlı böcek ve haşerelerin uzun süreli yaşam alanımızda barınmaları sağlığımız açısından tehlike oluşturmaktadır. Bu sebeple konut ilaçlama firmaları, tercih listemizin ilk sırasında yer almalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir