İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Lağım Faresi İlaçlama

İzmir ilaçlama firması insanların sağlığı ve güvenliği için yıllardan beri vermiş olduğu kaliteli, hızlı, ekonomik hizmet anlayışıyla birlikte tüm böcek ve fare çeşitlerine karşı olduğu gibi lağım faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir. Lağım fareleri dünya üzerinde bulunan en pis haşere çeşitleri arasındadır.

Lağım Faresi İlaçlama

Lağım Faresi İlaçlama
Lağım Faresi İlaçlama

Lağım farelerinin uyuşturma özelliği olduğundan insanlarla teması esnasında bunu kullanır. Genellikle geceleri saldırıya geçen bu canlılar kan teması yoluyla veya dolaylı yollardan birçok hastalığa sebebiyet verir. Açıkta bulunan besinlerin üzerine konaklayarak taşıdığı bakteri ve virüsü bunlara aktarır. Kuyruk boyu dışında ortalama vücutlarının uzunluğu 15, 25 cm arasındadır. 200 ve 500 gram arasında değişen ağırlığa sahip bu canlılar 13 mm olan her alandan rahatlıkla geçebilir.

16 metreden atlayabildiği için istediği alana kolayca ulaşabilir. Lağım fareleri yaşam alanları içinde kabloları kemirdiği için yangın çıkarma ihtimaline sahiptir. Uyuşturucu özelliği olduğundan bunu genellikle insanların üzerinde kullanır. Geceleri saldırıya geçen lağım fareleri, insanlarla teması sonucunda birçok bulaşıcı, kalıcı ve hatta ölümcül hastalığın taşıyıcısı durumundadır. Bu nedenle lağım faresi ilaçlama önemli bir konudur.

Yüzlerce virüs ve mikrobun taşıyıcısı olan bu canlılar genellikle lağımlarda, binaların bodrum ve çatı katlarında, kömürlüklerde, otoparklarda, akarsu yataklarında ve toprak altlarında barınır. Dişi bir lağım böceği yılda ortalama 2 veya 6 kez doğum yapar. Her doğumunda 8 ile 9 yavru dünyaya getirir. Hamileliği toplamda 3 hafta süren bu canlıların toplam ömürleri 1 yıl sürer. Yeni doğan bir lağım faresi toplamda 2 veya 3 ay içinde yetişkin bir hal alır. Lağım faresi ilaçlama ile fare derdinden kurtulmak mümkün olabilir.

Sağlık Bakanlığı tarafında onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip olarak çalışan İzmir ilaçlama firmasının kullandığı ilaçlar da TSE gereğince test edilmiş olup, insan ve çevredeki diğer canlıların sağlığı açısından zararsızdır. Uzman ekibin şikayetçi olunan alanda farenin ilaca karşı olan direncini ve alan büyüklüğünü belirlemesinin ardından uygulanacak olan lağım faresi ilaçlama uygulaması yöntemi belirlenir. İlaçlama sonrasında şikayetçi olunan alanda uzun süre lağım faresi şikayetine rastlanmaz.

Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınız üzerinde lağım faresi sorunu yaşıyorsanız 7/24 hizmet vermekte olan İzmir ilaçlama firmamızı arayarak, lağım faresi ilaçlama ile ilgili gerekli bilgi ve yardımı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir