İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Pire Çeşitleri

Pire türleri pirenin bulunduğu ortama göre isimlendirilmiştir. Kan emerek beslenen pireler memeli hayvanlarda ve kanatlı hayvanlarda görülmektedir. Pire çeşitleri çok farklıdır. Pirelerle hemen hemen her yerde karşılaşmak mümkündür. Sadece biz onları göremiyoruz ancak çoğu zaman bizlere musallat olmayı ihmal etmezler.

Pire Çeşitleri Nelerdir?

Pire Çeşitleri
Pire Çeşitleri

Kedi piresi, köpek piresi olarak bilinen pireler evcil hayvanlarımıza bulaşarak ev içerisinde de görülebilir. Kanatlı kümes hayvanlarında, kuşlarda görülen kuş piresi, kümeslerde tavuk, hindi, ördek, kaz gibi hayvanların yetiştirildiği yerlerde yoğun olarak görülebilmektedir. Büyük baş ve küçükbaş hayvan yetiştirilen barınaklar da pirelerin yoğun olarak görülebileceği ortamlardır.

Kan emici pire türleri dışında tozlu olan her ortamda barınan pire çeşidi de toz piresidir. Toz piresi halı, yatak, yorgan, koltuk gibi eşyaların üzerlerinde gözle görülemeyecek kadar küçük yapıda olan haşerelerdir.  Bitkilerin yapraklarında yoğun olarak görülebilen pire çeşidi de de bitki piresi, yaprak piresi, pamuk piresi şeklinde sıralanabilir.

Pire türleri çeşit çeşittir ve bunlardan mutlaka kurtulmak gerekir. Pire ve türevlerinden kurtulmak için ise en etkili yol pire ilaçlama olacaktır. Pirelerin ortaya çıkardığı sağlık sorunlarına karşı hızlı ve güvenilir yol pire ilaçlama olacaktır. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaç kullanan böcek ilaçlama firmaları ile pirelerden kurtulmak mümkün olur. Pire ilaçlama için alanında uzman kişilerle çalışmak gerekir. Çünkü pire çabuk çoğalabilen bir haşere olduğundan tamamen yok olması için bir seans ilaçlama yetmeyebilir. Yumurtalarının da tamamen ortadan kalktığından emin olunması gerekir. Bitki piresi, yaprak piresi, pamuk piresi hangi pire türü olursa olsun yok edilmesi önemlidir.

Pire gibi haşereler zaman içinde büyük sağlık sorunları çıkarabileceğinden tedbir amaçlı mutlaka belirli aralıklarla ister eviniz olsun ister iş yeri ya da bahçeniz, ilaçlama yaptırmanız gerekir. Ancak bu şekilde tam manasıyla hijyen sağlayabilir ve pire gibi haşerelerden korunabilirsiniz. Alanında uzman böcek ilaçlama ekipleri ile pire derdiniz de tarihe karışacak. Önemli olan doğru ilaçlama ile doğru yöntemlerin kullanması ve pirelerin ortadan kaldırılmasıdır.

[info]Pire çeşitleri[/info]

[info]Pire nasıl ürer?[/info]

[info]Pire ısırığı tedavisi[/info]

[info]Pireden nasıl kurtulunur?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir