İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Pire İlaçlama

Pire kan emici bir haşeredir ve beslenmesini canlılardan kan emerek sağlar. Binlerce türü bulunan pireler üzerinde yaşadıkları canlılara göre isimlendirilir. Pireler yapı olarak küçük canlılar olup, 2 kısa 2 uzun bacakları bulunur. Zıplayarak hareket eden pireler vücutlarının arka kısımlarında bulunan 2 adet uzun bacakları ile sıçramalarını gerçekleştirirler. Pirelerden kurtulmanın yolu ise ilaçlamadan geçer. İzmir İlaçlama Şirketi pire sorunu yaşayan herkesin imdadına yetişiyor ve sorunu kökünden çözüyor.

Pire İlaçlama Hizmeti

izmir-pire-ilaclamaTırtıklı bacak yapısına sahip olan pire, kan emeceği canlının üzerine sıçrar ve tırtıklı bacakları ile rahatlıkla tutunabilir. Ortalama 20cm zıplayabilen pireler az ışık alan ortamlarda zor görülürler.

Canlılardan sürekli kan emerek beslenen ve kan emdikleri canlıları sürekli değiştiren pireler, hastalık bulaştırabilen canlılardır. Pirelerden insanlara bulaşan hastalıklar arasında dizanteri, tifüs, humma ve alerjik hastalıklar başta gelmektedir. Türlerine göre farklı renklerde olan pireler genellikle sarımsı, kahverengi ve kızıl renklerde olurlar. En çok bilinen pire türleri, köpek piresi, kedi piresi, su piresi, kum piresi, pamuk piresi, insan piresi gibi pire türleridir.

En hızlı üreyen haşereler arasında yer alan pireler, özellikle yaz ayların ve sıcak olan ortamlarda çok hızlı ürerler ve çok hızlı çoğalırlar. Bina içlerine evcil hayvanlar vasıtası ile yada dışarıdan alınan eski eşyalar içerisinde giren pire, genellikle geceleri uyku halinde olan insanları ısırarak kanlarını emer. Bu şeklide hem beslenmelerini hem de üremelerini sağlayan pireler, evcil hayvanlar üzerinde insanlara göre daha fazla kalırlar.

Her üremelerinde yüzlerce yumurta yapan pireler, yumurtalarını evcil hayvanların kılları arasına yada mekan içlerinde kuytu köşelere bırakırlar. Pire ısırması sonucu insanların vücutlarında kabarma ve kızarma görülür, şiddetli kaşıntı hissedilir. Görüldükleri anda mücadele edilmesi gereken pireler, tedbir alınmadığı takdirde hızla çoğalarak baş edilmesi zor bir durum oluşturur. Bu nedenle evde pire görülmesi durumunda yapılması gereken öncelikle var ise evcil hayvanlarınızın tedavilerini yaptırmak ve daha sonra mekânınıza pire ilaçlaması yaptırmaktır. Pire ilaçlama uygulaması profesyonel ilaçlama şirketlerine yaptırılmalıdır.

Amatörce yada bilinçsizce pire ilaçlaması yapmak çok tehlikelidir ve yasaktır. İzmir’de bulunan ve İzmir’in tüm ilçelerine pire ilaçlama hizmeti sağlayan ilaçlama şirketimiz İzmir İlaçlama Şirketi bu konuda 7/24 destek alabilirsiniz. İzmir ilaçlama şirketi sizlere İzmir’de pire ilaçlama servisleri ile en kısa sürede ulaşıp, deneyimli ekipleri ile pire sorununuza kökten çözüm sağlayacaktır.  Şirketimizden profesyonel ve ekonomik fiyatlarla pire ilaçlama hizmeti sağlamak için, günün her saati hizmet veren pire ilaçlama şirketimiz arayabilirsiniz.

[info]Pire çeşitleri[/info]

[info]Pire nasıl ürer?[/info]

[info]Pire ısırığı tedavisi[/info]

[info]Pireden nasıl kurtulunur?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir