İzmir Böcek İlaçlama
Haşerelerİzmir İlaçlama

Pire İlaçlama

izmir-pire-ilaclamaPire kan emici bir haşeredir ve beslenmesini canlılardan kan emerek sağlar. Binlerce türü bulunan pireler üzerinde yaşadıkları canlılara göre isimlendirilir. Pireler yapı olarak küçük canlılar olup, 2 kısa 2 uzun bacakları bulunur. Zıplayarak hareket eden pireler vücutlarının arka kısımlarında bulunan 2 adet uzun bacakları ile sıçramalarını gerçekleştirirler. Tırtıklı bacak yapısına sahip olan pire, kan emeceği canlının üzerine sıçrar ve tırtıklı bacakları ile rahatlıkla tutunabilir. Ortalama 20cm zıplayabilen pireler az ışık alan ortamlarda zor görülürler.

Canlılardan sürekli kan emerek beslenen ve kan emdikleri canlıları sürekli değiştiren pireler, hastalık bulaştırabilen canlılardır. Pirelerden insanlara bulaşan hastalıklar arasında dizanteri, tifüs, humma ve alerjik hastalıklar başta gelmektedir. Türlerine göre farklı renklerde olan pireler genellikle sarımsı, kahverengi ve kızıl renklerde olurlar. En çok bilinen pire türleri, köpek piresi, kedi piresi, su piresi, kum piresi, pamuk piresi, insan piresi gibi pire türleridir.

En hızlı üreyen haşereler arasında yer alan pireler, özellikle yaz ayların ve sıcak olan ortamlarda çok hızlı ürerler ve çok hızlı çoğalırlar. Bina içlerine evcil hayvanlar vasıtası ile yada dışarıdan alınan eski eşyalar içerisinde giren pire, genellikle geceleri uyku halinde olan insanları ısırarak kanlarını emer. Bu şeklide hem beslenmelerini hem de üremelerini sağlayan pireler, evcil hayvanlar üzerinde insanlara göre daha fazla kalırlar.

Her üremelerinde yüzlerce yumurta yapan pireler, yumurtalarını evcil hayvanların kılları arasına yada mekan içlerinde kuytu köşelere bırakırlar. Pire ısırması sonucu insanların vücutlarında kabarma ve kızarma görülür, şiddetli kaşıntı hissedilir. Görüldükleri anda mücadele edilmesi gereken pireler, tedbir alınmadığı takdirde hızla çoğalarak baş edilmesi zor bir durum oluşturur. Bu nedenle evde pire görülmesi durumunda yapılması gereken öncelikle var ise evcil hayvanlarınızın tedavilerini yaptırmak ve daha sonra mekânınıza pire ilaçlaması yaptırmaktır. Pire ilaçlama uygulaması profesyonel ilaçlama şirketlerine yaptırılmalıdır.

Amatörce yada bilinçsizce pire ilaçlaması yapmak çok tehlikelidir ve yasaktır. İzmir’de bulunan ve İzmir’in tüm ilçelerine pire ilaçlama hizmeti sağlayan ilaçlama şirketimizden bu konuda 7/24 destek alabilirsiniz. İzmir ilaçlama şirketimiz sizlere İzmir’de pire ilaçlama servisleri ile en kısa sürede ulaşıp, deneyimli ekipleri ile pire sorununuza kökten çözüm sağlayacaktır.  Şirketimizden profesyonel ve ekonomik fiyatlarla pire ilaçlama hizmeti sağlamak için, günün her saati hizmet veren pire ilaçlama şirketimiz arayabilirsiniz.