İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Pire Isırığı Tedavisi

Haşerelerle temasa geçtiğimiz takdirde pek çok deri hastalığı problemi ile karşılaşabilirsiniz. Böceklerden kurtulmak her daim korunmak mümkün değildir. Böcek ve pire gibi haşerelerden kurtulmak için genellikle kesin çözüm böcek ilaçlamadır. Pire ısırığı ise pire ile temasa geçtiğiniz anda oluşan bir şeydir. Peki, pire ısırığı tedavisi nasıl olmaktadır? Hangi yöntemler kullanılmaktadır.

Pire Isırığı Tedavisi

Pire ısırığı deride aşırı kaşıntıya neden olur. Pire ısırığının neden olduğu bazı durumlar vardır. Pire ısırdığı anda bunu anlamak bazı belirtiler dahilinde olacaktır. Bunu kendi gözlerinizle de gözlemleyebilirsiniz. Kaşıntıya neden olan pirenin deriyi ısırırken salgıladığı sıvıdan kaynaklanır.  Isırılan yerde yarım saat içerisinde kaşıntı sonucu kızarıklık ve kabarma oluşur.

Bir iki gün içerisinde kabarıklık küçük bir yaraya dönüşür.  Pire ısırığı tedavisi için de bazı tedavi tavsiyeleri mevcuttur. Pire ısırığı tedavisi için şunlar önerilir; öncelikle oluşabilecek enfeksiyon riskini azaltmak için, kaşınma dürtüsüne karşı koyarak ısırılan bölgeyi su ve antiseptik sabun ile yıkamak gerekir.  Isırılan bölgeyi rahatlatmak ve şişliği azaltmak için buz kompleksi uygulaması yapılabilir. Kaşıntıyı önlemek için ısırılan bölgeye kalamin losyonu veya anestezik krem uygulaması da pire ısırığı tedavisinde etkili olur. İkincil bir enfeksiyon oluşması veya oluşan semptomların daha kötüye gitmesi durumunda doktora görünmek gerekir. Pirelerin ısırıklarına karşı dikkatli olunmalıdır. Sağlığı tehlikeye sokan bir durumdur ve pirelere karşı önlem alınması gerekir.

Pireler ısırdıkları takdirde bu gibi olumsuz durumlarla kişiyi karşılaştırabilirler. Ancak pire ısırığı tedavisi yanı sıra pirelerden kurtulmak için mutlaka gerekli ilaçlamalar yapılmalıdır. Bu ilaçlamalar ise uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. İlaçlama konusunda fikir sahibi olmayanların yapacağı işlemler daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Günümüzde pire ve benzeri haşerelere karşı güçlü ilaçlar kullanılmaktadır. Bunu böcek ilaçlama firmaları yapmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı böcek ilaçları ve alanında uzman böcek ilaçlayan ekipler ile pire derdi de sonsuza kadar bitiyor. Pire ve benzer haşerelerin ısırıklarıyla çok daha kötü durumlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple ilaçlama yapmayı ertelemeyiniz.

[info]Pire çeşitleri[/info]

[info]Pire nasıl ürer?[/info]

[info]Pire ısırığı tedavisi[/info]

[info]Pireden nasıl kurtulunur?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir