İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Pireden Nasıl Kurtulunur?

Pireden kurtulmak için çoğu kişinin hatalı olarak yaptığı amatör pire ilaçlama yöntemleri etkili sonuç vermemektedir. Çünkü pire mücadelesi zor bir haşeredir ve zirai ilaçlarla yapılan bilinçsiz uygulama sonucu sağlık açısından ciddi sorunlar oluşturmaktadır. Pireden nasıl kurtulunur diye sorduğumuzda bunun cevabı ilaçlama olacaktır. Ancak ilaçlamanın da kendisine göre bir takım süreçleri vardır.

Pireden Nasıl Kurtulunur?

Pireden Nasıl Kurtulunur?
Pireden Nasıl Kurtulunur?

Pire ilaçlama işlemi hayvanlar üzerinde uygulanacaksa veteriner kontrolünde yapılmalı. Ortamda görülen pireler ile mücadele işlemi ise profesyonelce ilaçlama yapılmalıdır. Pire ilaçlama işleminde pire yoğunluğu ve çevre koşullarına göre kokulu sıvı ilaçlar veya toz pire ilaçları uygulanabilmektedir. Açık veya kapalı alanlarda yapılan bu uygulama yapılmadan önce ortamda bazı güvenlik önlemleri alınması gerekir. Pireden nasıl kurtulunur dediğimiz bu ilaçlama işlemlerinin titizlikle yapılması gerektiğini unutmamak gerekiyor.

Eğer ilaçlama hayvanların barındığı alanda yapılacaksa hayvanların ortamdan uzaklaştırılması, açıkta bulunan yiyecekleri veya kapları ilacın temas etmeyeceği şekilde muhafaza edilmelidir. Ev içerisinde yapılacak pire ilaçlama işlemi de yine aynı şekilde tedbirler alınarak uygulanmalıdır. İlacın uygulandığı alanda bütün pireler ölse dahi ortamda bulunan pire yumurtaları hiçbir şekilde ilaçtan etkilenmeyecektir. Bu nedenle yumurtaların açılma süresi göz önünde bulunarak işlemin tekrarlanması ile etkili çözüm sağlanacaktır. Pire yumurtalarının da tamamen yok edilmesi için ikinci bir seans düzenlenir ve yumurta halinde olan pireler çıktıkları anda ölürler. Geride başka yumurta kalmayacağından artık pire sorunu kalmayacaktır. Ancak yumurta kalmaması için dediğimiz gibi ikinci seans bir ilaçlama daha gerekebilir. Bu sayede içiniz rahat edecektir.

Pire görülen ortam ve pire yoğunluğu ne olursa olsun profesyonellik gerektiren pire ilaçlama işlemi yaşanabilecek olumsuz sonuçlara maruz kalmamak için izmir ilaçlama firmaları vasıtası ile yapılmalıdır. Pire ilaçlama profesyonellik gerektiren bir işlem olduğundan pire ilaçlama yöntemlerini kişinin kendisinin uygulaması pek bir fayda sağlamayacaktır. Bu alanda uzman kişilerden yararlanmanız pirelerden hızlı bir şekilde kurtulmanız açısından önemlidir. Pire ve haşerelerin tam manasıyla öldüğünden emin olmak için mutlaka pire ilaçlama şirketlerine başvurmak gerekir.

[info]Pire çeşitleri[/info]

[info]Pire nasıl ürer?[/info]

[info]Pire ısırığı tedavisi[/info]

[info]Pireden nasıl kurtulunur?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir