İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tahta Kurdu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Tos böcekgiller ailesinin bir üyesi olan tahta kurdu maddi anlamda pek çok zarar verirken psikolojik manada da insanı etkilemektedir. Tahta kurtları genellikle kendilerini belli etmezler ve mobilyaları çürütürler. Mobilyalar kullanılamayacak hale gelir. Erken teşhis oldukça önemlidir. Tahta kurdundan kurtulmak için böcek ilaçlama yaptırmak gerekir. Peki, tahta kurdu ilaçlama nasıl yapılır, şimdi bunun yanıtına bakalım.

Tahta Kurdu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Tahta Kurdu İlaçlama Nasıl Yapılır?
Tahta Kurdu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Diğer böceklerde olduğu gibi tahta kurtları rutubetli, nemli ortamları severler. Özellikle mobilyalara zarar veren tahta kurdunun verdiği zararlar çok geç anlaşılmaktadır. Anlaşıldığı zaman ise genellikle iş işten geçmiş oluyor. Tahta kurusu tüm ağaç türünden yapılmış nesnelere saldırırlar. Dişi tahta kurtları çiftleşme akabinde odunların çatlaklarına ve yarıklarına yumurtalarını bırakırlar. Yumurtalardan çıkan tahta kurtları sevdikleri yaşam alanını bulana kadar gezerler. Kendilerine en uygun ortamı bulduktan sonra ise beslenmeye geçerler. Üremeleri çok hızlı olur. Tek seferde 100 yumurta bırakma kabiliyetine sahiptirler. Neden mobilyaların bu kadar hızlı bir şekilde çürüdüğü bu hızlı yavrulamadan da anlaşılacaktır.

Ahşap bir nesnede tahta kurdu olduğu ancak yetişkinlerin ahşabın içinden çıkmasından sonra bıraktıkları deliklerden anlaşılır. Ancak bu süreçte malzemenin içi çoktan çürümüş ve kullanılmaz duruma gelmiştir. Bu nedenle de tahta kurduna karşı önlem alınması gerekir. Tahta kurdu ile mücadele için ise en etkili yol böcek ilaçlamadır. Tahta kurdu ilaçlama nasıl yapılır diye bu aşamada sorabiliriz.Ancak tahta kurdu ahşap malzemenin içlerinde ulaşılması zor yerlere yuvaladığı için mücadelesi zor bir haşere türüdür. Tahta kurdu ilaçlama işleminde yoğun kokulu sıvı ilaçlar püskürtme yöntemi ile uygulanabildiği gibi buharlama tekniği ile de ilacın iyice nüfuz etmesi sağlanabilir. Profesyonel ekipmanlar ile uygulanması gereken bu yöntem açık veya kapalı alanlarda çevresel faktörlere dikkat edilerek yapılması gerektiğinden  ilaçlama konusunda uzman olan ve profesyonel hizmet veren ilaçlama firmaları tarafından yapılmaması en etkili ve sağlıklı çözümü sağlayacaktır. Tahta kurdu ilaçlama işlemlerinizi uzman ekibimizle hızlı ve güvenli bir şekilde yapmaktayız.

[info]Tahta kurdu nedir?[/info]

[info]Tahta kurdu nasıl ürer?[/info]

[info]Tahta kurdu nasıl beslenir?[/info]

[info]Tahta kurdunun zararları nelerdir?[/info]

[info]Tahta kurdu ilaçlama nasıl yapılır?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir