İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tahta Kurdu Nasıl Beslenir?

Tahta kurdu, ağaçtan yapılmış olan her şeyi yeyip eritmeleri ile bilinirler. Tahta kurtlarına karşı önlem alınmaz ise evdeki tüm mobilya eşyalarına ya da ağaçtan yapılmış eşyalara musallat olabilirler. Neticesinde ise eşyalar teker teker çürüyüp gider. Tahta kurdu nasıl beslenir diye merak ediyorsanız cevabı ayrıntılı bir şekilde ele alalım.

Tahta Kurdu Nasıl Beslenir?

Tahta Kurdu Nasıl Beslenir?
Tahta Kurdu Nasıl Beslenir?

Tahta kurtlarının ağaçtan yapılan her eşyaya zarar verdiği bilinmektedir. Tahta kurusunun varlığını erkenden fark etmek eşyalarınızı kurtarmanız dolayısıyla maddi zarardan kurtulmanız için önemlidir. Şayet mobilyalarınızda keskin ya da oval delikler mevcut ise tahta kurusu ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Delikler pürüzsüz ve temiz ise bu delik büyük olasılıkla bir yol maksadıyla kullanılmaktadır. Eşyalarda bir delinme olduğu takdirde geriye toz kalacaktır. Tahta kuruları kendilerine yol yaparken geride toz bırakırlar. Evde ölü böcek görme oranınız arttıysa bu da tahta kurularına işarettir. Fakat tahta kurdunun kesinliği onunla karşılaşmanız ile olacaktır. Tahta kurdu ile karşılaştığınız anda ise mutlaka bunun için önlem almalısınız.

Yumurtadan çıkan bir tahta kurdu ilk etapta bulundukları yerde, ardından da girdikleri ahşabın içinde yeme işlemini gerçekleştirir.  Ağaç kavuklarında, kereste ürünlerinde, ahşap malzemelerde, mobilyalarda yuvalanabilen tahta kurdu bu ürünleri kemirerek beslenir. Yaklaşık bir ay yaşayan erişkin tahta kurtlarının ise beslenme ihtiyacı bulunmaz. Tahta kurtlarından en etkili şekilde kurtulmanın yolu böcek ilaçlamadır. Tıpkı diğer haşerelerde olduğu gibi tahta kurdundan kurtulmak için de ilaçlama son derece önemlidir. Çünkü tahta kurdundan kalıcı olarak kurtulmanın tek yolu bu olacaktır.

Tahta kurduna karşı önlemde alanında profesyonel bir ilaçlama firması ile çalışmak yararınıza olacaktır. Aksi halde tahta kurdundan kalıcı olarak kurtulamazsınız. Eşyalarınıza zarar veren, dolayısıyla maddi açıdan size zarar veren bu haşerelerden kurtulmak için deneyimli kadromuz sizlere haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermektedir. Hem hijyen hem de eşyalarınızın güvenliğini sağlamak için mutlaka vakit kaybetmeden böcek ilaçlama hizmetinden yararlanın.

[info]Tahta kurdu nedir?[/info]

[info]Tahta kurdu nasıl ürer?[/info]

[info]Tahta kurdu nasıl beslenir?[/info]

[info]Tahta kurdunun zararları nelerdir?[/info]

[info]Tahta kurdu ilaçlama nasıl yapılır?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir