İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tahta Kurdu Nasıl Ürer?

Tahta kurdu ilaçlama yapılmadığı takdirde evde ağaçtan yapılan tüm eşyaları yeyip bitirmesi ile bilinir. Yani eşya kullanılamaz hale gelene kadar kemirir. Tahta kurdu diğer haşereler gibi nemli ortamları sever, rutubetli alanlarda yaşamayı tercih eder. Dişi tahta kurtları çiftleşme sonrası yumurtalarını mobilya çatlaklarına, yarıklarına bırakırlar. Bir dişi tahta kurusu 100’e yakın yumurta bırakır. Peki, tahta kurdu nasıl ürer bunu cevaplamak gerekiyor.

Tahta Kurdu Nasıl Ürer?

Tahta Kurdu Nasıl Ürer?
Tahta Kurdu Nasıl Ürer?

Tahta kurdu yumurtlama şeklinde yavrular.  Dişi tahta kurdu çiftleşme sonrasında yumurtalarını ağaç ya da ahşap malzemenin çatlaklarına, girintili kısımlarına ya da pürüzlü yüzeye bırakabilmektedir. Ortalama 1 aylık süreçten sonra yavru mevcut ortamından ilerleyerek ahşabın içine doğru gider. 2 yıl gibi bir aradan sonra yavru ancak yetişkin bir konuma gelir. Tahta kurtlarının bir seferde 100 yumurta bıraktığı bilinmektedir.  Anlaşılacağı üzere tahta kurtları hızlı ürerler ve eşyaları büyük hasara uğratırlar.

Tahta kurdundan kurtulmak için tıpkı diğer haşerelerde olduğu gibi ilaçlama yönteminden yararlanmak gerekir. Tahta kurdu nasıl ürer diye sorarsak yumurtlama şeklinde ürer. Tahta kurdu bir seferde 100 yumurta bıraktığı için çok fazla üremektedir. Yavruların gelişimi 2 senede tamamlanır. Erişkin tahta kurtları verdikleri hasarla bilinirler. Evde ağaçtan yapılmış eşyalardaki oyuklar ve tozlar tahta kurdunun varlığına işarettir. Tahta kurdunun varlığından şüpheleniyorsanız mutlaka uzman bir ilaçlama firması ile anlaşmak gerekir. Tahta kurtları genellikle ahşabın üstünde görülebilir. Eğer derinlere kadar inememiş ise mobilyanızı kurtarmanız olasıdır. Ancak derinlere inmiş ise o mobilya için artık umut yok demektir.

Evdeki hasarların sebebi tahta kurtları olabilir. O sebeple tedbiri erkenden almakta fayda vardır. Henüz bir zarar görmemişseniz bile bu tahta kurdundan kurtulduğunuz anlamına gelmez. Olası tahta kurdu saldırılarına karşı erkenden önlem almak için ev ya da ofisinizi ilaçlatmanız yararınıza olacaktır. İlaçlama kokulu, kokusuz ve jel şeklinde yapılmaktadır. Tahta kurdu nasıl ürer dediğimizde cevap nettir ve bu denli çoğalma gösterdiklerinde problem daha da fazlalaşacaktır. Profesyonel bir böcek ilaçlama hizmeti arıyorsanız firmamızı arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

[info]Tahta kurdu nedir?[/info]

[info]Tahta kurdu nasıl ürer?[/info]

[info]Tahta kurdu nasıl beslenir?[/info]

[info]Tahta kurdunun zararları nelerdir?[/info]

[info]Tahta kurdu ilaçlama nasıl yapılır?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir