İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tahta Kurdu Nedir?

Kanatlı bir böcek türü olan tahta kurdu beyaz ve kırmızı renkleri arasında olan bir böcek türüdür. Üstlerinde sarı renge benzer bir renk ile kaplı tüyleri vardır. Tahta kurdunun boyu 2.5 mm ila 5 mm arasında değişiklik gösterebilir. Tahta kurdu nemli ve rutubetli ortamlarda yaşamayı sever. Tahta kurdu nedir diye sorduğumuzda bir takım özellikleri ile ön plana çıkar.

Tahta Kurdu Nedir?

Tahta Kurdu Nedir?
Tahta Kurdu Nedir?

Tahta kurdu ağaçtan yapılmış tüm ürünleri aşındırmaktadır. Bu da onun ağaç kurdu, mobilya kurdu, ahşap kurdu, mobilya böceği olarak anılmasına neden olmuştur. Tahta kurdu üremesini yumurtlama şeklinde yapar ve bir yumurtlamada 100 kadar yumurta bırakır. 2 senede tam olarak erişkin hale gelen tahta kurdu müdahale edilmez ise evde büyük problemlere neden olurlar. Tahta kurdu tahtaların içinde yaşarlar ancak ahşap üzerinde onları görmek mümkün olabilir. Geride toz bırakırlar ve bu şekilde tahta kurdunun varlığından emin olabilirsiniz.

Tahta kurdu nedir diye sorduğunuzda pek çok özelliği ile onun varlığından haberdar olabilirsiniz. Peşlerinde bıraktıkları izleri iyi takip ederseniz onların varlığından haberdar olabilirsiniz. Farkına vardığınızda ise mutlaka önlemlerinizi almanız gerekir. Tahta kurdundan kurtulmanın en etkili yolu böcek ilaçlama hizmetinden yararlanmak olacaktır. Böcek ilaçlama işini profesyonel bir firma ile yapmanız gerekir. Ancak bu şekilde tahta kurdundan kurtulmak mümkün olmaktadır. Haşere ilaçlamada kokulu, kokusuz ve jel yöntemleri uygulanmaktadır. Tahta kurtlarının verdiği hasarlar evdeki eşyalar düzeyindedir ve geç kalındığı takdirde mevcut mobilya malzemeleri kullanılmaz bir hale gelebilir. Eğer mobilyanızın üzerinde ahşap kısımda bu tür böceklerin varlığını gözlemlediyseniz içeri girmemiş ise aciliyetle önemini alın. Bu şekilde mevcut mobilyalarınızı kurtarmak mümkün olur. Ancak mobilyanın içine nüfuz etmiş olan tahta kurdu kemirmesi nedeniyle tahtalara zarar vermiş olur ve siz de mobilyanızdan olabilirsiniz.

Tahta kurdu nedir dediğimiz böyle bir tablo çıkıyor ve Tahta kurdunun verdiği maddi hasarlardan kurtulmak için düzenli aralıklarla hesaplı olarak yapılabilecek ilaçlamaları tercih edebilirsiniz. Uzman kadromuzla 7 gün 24 saat boyunca tahta kurdu ve diğer haşereler konusunda sizlere yardımcı olmak için bekliyoruz.

 

[info]Tahta kurdu nedir?[/info]

[info]Tahta kurdu nasıl ürer?[/info]

[info]Tahta kurdu nasıl beslenir?[/info]

[info]Tahta kurdunun zararları nelerdir?[/info]

[info]Tahta kurdu ilaçlama nasıl yapılır?[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir